Poznáte toto město?
Foto: autorka

Poznáte toto město?

9. 1. 2018

Městem protéká řeka, která pramení v chráněné krajinné oblasti Ždárské vrchy a je levostranným přítokem Labe.

Ve městě jsou středověké uličky, zbytky městských hradeb a monumentální gotický chrám na náměstí. Centrum města je od roku 1990 městskou památkovou zónou.  

Fotografie byly pořízeny v září 2016, v té době se opravovala střecha kostela.

Příjemné pátrání.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Děkuji všem, co hádali. Město má název Chrudim a řeka Chrudimka. Zajímavé město s množstvím památek, romantické uličky, krásné procházkové okruhy.Určitě stojí za návštěvu.
Jaroslava Handlová
Naďo, zkus ještě jednou všechny indicie, tentokrát se rozhodně mýlíš. Miluše B. i všichni ostatní tipují správně. Mně se to hádá lehce, protože právě to město leží na trase z HB, směr Pardubice... Vícekrát jsem se tam už zastavila.
Naděžda Špásová
Přišla jsem pozdě. Pardubice znám, měli jsme tam ředitelství, takže jsem tam jezdila na školení. Jsou moc hezké.
Anna Čípová
Ano, řeka a město mají shodný základ slova. Zuzko, původně se řeka jmenovala Kamenice. Paní Blanko, mám k těm vašim končinám citový vztah. Studijní léta jsem strávila v Pardubicích.
Jitka Hašková
Našla jsem, kdysi jsem jím projížděla několikrát na blízkou přehradu.
Blanka Macháčková
Město se pyšní loutkařskou tradicí. Ale vy ho paní Čípová máte trochu z ruky. Já skoro za humny.
Alena Vávrová
Uhodla, ale raději i ověřila, nebyla jsem tam.
Dana Puchalská
Myslím že jsem na to přišla. Kamarádka tam léta žila. Je to krásné město. Řeka je tam hezká.
Mirek Hahn
Tam jsem byl na vojně :-)
Zuzana Pivcová
Našla jsem to díky nápovědě od Ivany. Řeka je odvozená od města (nebo opačně?)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...