Toaletní stolek v moderní domácnosti
Ilustrační foto: dona-shop.cz

Toaletní stolek v moderní domácnosti

25. 1. 2018

V domácnosti každé dámy má tradičně své místo toaletní stolek. Jako první se začal objevovat ve francouzských šlechtických rodinách v 17. století, postupně se rozšířil mezi běžné lidi. Dnes může být jak obyčejnější, tak naprosto luxusní. Záleží a tom, co od něj požadujete a jaký se vám bude hodit ke zbytku zařízení domácnosti. 

Stolky mnoha podob

Moderní pojetí toaletky můžeme chápat různě, klidně v netradičních tvarech a barvách jako ze sci-fi filmu. Někdo ale zase ocení stolek klasický nebo v retro stylu. Nic není problém, dnes seženete tento druh nábytku historický, jednoduchý, nápaditý i moderní. 

Pánům vstup zakázán…

Toaletní stolek je malým královstvím jeho majitelky. Najdeme v něm nejen kosmetiku, parfémy a hřebeny, ale třeba i písemnosti nebo knihy. Slouží převážně na kosmetické i osobní věci, jeho součástí je zrcadlo. Poskytne vám úložný prostor spolu s oázou klidu. Nabídne vám útočiště na každodenní přípravy do práce, každá kosmetická pomůcka bude mít najednou své místo. 

Vzhled podle vkusu i zbytku nábytku

Volba vzhledu záleží na osobním vkusu i uspořádání bytu. V moderním designu vedou plast, kov a sklo, v tom tradičním zase poctivé pravé dřevo, třeba toaletní stolek dub sonoma. Vybaven musí být několika šuplíky, které umožní přehledné uspořádání věcí. Od věci nejsou vnitřní organizéry do šuplíku, ve kterých budou mít samostatné věci a skupiny věcí pevné místo.

Denní světlo nejlépe

Stoleček si můžete sehnat šikovně na míru, aby přesně zapadl do vašeho interiéru. Nezapomeňte na židličku či taburet pro pohodlné sezení. Můžete-li si vybrat, sluší toaletnímu stolku místo u okna, které poskytuje nejvíce přirozeného denního světla. Umožní přirozené nalíčení.

Každá žena si zaslouží doma vlastní koutek. Myslete při plánování bytu i na sebe a „ukradněte“ si kousek prostoru pro své zkrášlování, kosmetiku a „poklady“. Místo na toaletní stolek se zrcadlem najdete při troše snahy i v tom nejmenším bytě.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek
Zavřít reklamu