To nestačí
ilustrační foto: pixabay.com

To nestačí

4. 5. 2018

Problémy laskat,
chodit jak do kruhu,
pod tíhou praskat,
mračit se na duhu,
úsměvy loudit,
být kytkou bez vody,
s štěstím se soudit,
hledat jen výhody?

Nad sebou vzdychat
bez špetky důvodů,
brát pouze výtah,
ne cestu do schodů,
mít samé Ale,
ťukat si do čela,
sledovat stále,
co jiný udělá?

Chtít jenom chvály,
mít nosík nahoru,
a ideály
jak temnou komoru,
i když to známe,
to přece nestačí,
proč podléháme
volbě, jež zmrzačí?

Láska je vždycky
něžná i troufalá
a život lidský
výtka i pochvala,
co je nám dáno,
to není napořád,
a každé ráno
máme jen jedenkrát.






Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Krása. Jako vždy. Pokaždé je to pohlazení po duši.
Jana Kollinová
Děkuji Zuzaně P. za odpověď a myslím si, že se mnou budou souhlasit i další přispěvatelé i60, kterým redakce výběrem zajímavé titulní fotografie získala čtenáře.
Jitka Chodorová
Co dodat? Dokonalé jako vždy. Díky Zuzko!
Marie Doušová
Zuzano, kde se to ve Vás bere. To snad ani není možné umět se takto vyjadřovat v básni . Jste úžasná, nemám více slov. Je to krásné. Dík! Mohu číst Vaše básně ráno, večer a i v noci a vždy mě potěší a vezmou za srdce.
Zuzana Pivcová
Jana K.: Pokud si autor nedodá fotografii sám, dávám ke čtenářským příspěvkům titulní snímky já, tedy i sobě. :-D
Jana Šenbergerová
Stále překvapuješ, i když víc snad už překvapit nelze. Tvé verše jsou neklamným důkazem toho, že i dokonalost může být ještě dokonalejší, je-li trvalá. Vždycky mě potěšíš, i když nejsem adesátem.
Marie Ženatová
Díky moc za nádherné verše...
Jana Kollinová
Líbí se mi verše a líbí se mi i ilustrační fotografie. Vybírá si je autorka sama? Pokud ne, je další talent v pozadí, který výběrem ilustrační fotografie autorčino dílo umocní. Kdo je oním neznámým?
Jiří Libánský
Troufám si tvrdit, že žádný jiný básník si neumí udržet při takové produktivitě stále tak vysokou kvalitu.
Eliška Murasová
Ani mi to nestačí... Neuvěřitelně výstižné a oslovující!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...