Poznáte toto město?
Foto: autorka

Poznáte toto město?

15. 2. 2018

Město leží 30 km jižně od Opavy.

Dominantou města je zámek skládající se ze dvou objektů. Horní zámek stojí na místě někdejšího hradu vystavěného pány z Kravař ve 14. století. Současná podoba Dolního zámku vznikla v polovině 18. století. Zámek je dnes v soukromém vlastnictví a není přístupný veřejnosti.

Barokní kostel Nejsvětější Trojice byl vysvěcen roku 1761.

Ve městě působil Jan Ámos Komenský, který tu poznal svou první ženu.

Určitě rozluštíte snadno a rychle.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Děkuji všem, které fotohádanka zaujala. Všichni máte jedničku s hvězdičkou. Je to malé městečko Fulnek s bohatou historií. Firma Romo stále existuje a vyrábí pračky, myčky a sporáky. Překvapilo mě, že má ve výrobním programu nezničitelnou pračku vířivku. Pane Helo, díky vám jsem našla i fotbalistu.
Jitka Hašková
Když jsem to našla, vzpomněla jsem si na ROMO - pračka to byla nezničitelná.
Alena Vávrová
Pěkná hádanka, stačilo kouknout do mapy okolí Opavy...
Helena Votíková
Při hledání jsem zjistila, že stejné jméno má i jeden fotbalista, to je překvapení.
Naděžda Špásová
Tak tam jsem taky nikdy nebyla. Pomohl Amos.
Zuzana Pivcová
Jestli jsem hledala dobře, tak tam se vyrábělo něco nezbytného pro domácnost, nevím, zda stále.
Jitka Hašková
Našla jsem podle kostela. Nikdy jsem tam nebyla. Je mnoho krásných míst v naší zemi, která by člověk mohl navštívit.
Blanka Macháčková
Rozluštila. Podle Komenského.
ivana kosťunová
Krásné město s neobvyklým názvem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.