Stále stejný účes. Proč ne?
FOTO: pinterest.com

Stále stejný účes. Proč ne?

22. 3. 2018

Proč neuděláš změnu? Nechcete jinou barvičku? Že tě ty stejné vlasy pořád baví? Takové věty občas slyší ženy, které nosí stále stejný účes. Někdo to považuje za nedostatek kreativity a odvahy. Někdo naopak za projev sebevědomí. Především je to však ukázka, že dotyčná ví, co chce.

Anna Wintour, Julia Roberts, Judi Dench, Hana Maciuchová, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová… To jsou známé ženy, které nosí prakticky stále stejný účes. Mnohé nezměnily střih a barvu vlasů celý život, některé dělají jen mírné, téměř nepostřehnutelné změny.

Typickou představitelkou těchto dam je už zmíněná Anna Wintour, dlouholetá šéfka americké mutace světoznámého časopisu Vogue, označována za nejvlivnější ženu ve světě módy. Nikdo ji nezná jinak, než se stále stejným mikádem a velkými slunečními brýlemi. Jistě, tato žena má štěstí, protože má velmi kvalitní vlasy a uchovala si je i do vyššího věku. Možná právě proto, že s nimi neexperimentuje a nevystavuje je procedurám jako je odbarvování či trvalá.  A samozřejmě se pohybuje v nejvyšších patrech módního byznysu, takže má možnosti a prostředky, jak vypadat co nejlépe. Ale podstatné je něco jiného. Právě taková žena má přece každý den spoustu lákadel, jak se proměnit, jak zkusit něco nového, jiného. Ona rozhoduje o tom, co bude trendem, co se bude prodávat, co bude považováno za módní. A přitom je stále stejná. Desítky let. Je jí totiž šedesát osm let. A od mládí má pořád to stejné mikádo.

Další příklad? Herečka Judi Dench. V mládí nosila delší vlasy, pak je ve věku kolem čtyřicítky ostříhala na klukovský účes. A obdivují a napodobují ji tisíce žen z celého světa. Její vlasy totiž nejsou moc kvalitní, ona nepatří mezi vyzáblé krasavice, je to prostě dáma vyššího věku normálních  plnějších tvarů s normálními nepříliš hustými vlasy. Ale vypadá skvěle. Pořád stejně. Podobné případy najdeme i mezi českými ženami. Dovede si snad někdo představit herečku Hanu Maciuchovou jinak, než s krátkými, stále stejnými vlasy? Když se jí na její stále stejný účes ptají novináři, říká: „Ale ano, měla jsem kdysi období, kdy jsem si zkusila nechat vlasy narůst. Ale kroutí se mi, měla jsem s nimi hodně práce a především jsem měla pocit, že to nejsem já.“

Právě přístup k volbě účesů hodně naznačuje, jaká žena je. Některé rády experimentují a berou život podle známého přirovnání, že je jako bonboniéra a na člověku je, jaké bonbóny si z ní vybírá. Některá dáma je zkrátka spokojená, když vypadá pokaždé jinak a pokud by za život nezkusila být blondýnou, zrzkou, hnědovláskou či černovláskou, spokojená by nebyla. Jiná naopak při představě, že bude mít na  hlavě něco, na co není zvyklá, propadá panice. Stačí, aby kadeřnice navrhla pár zesvětlených proužků a křičí: Ne! Naopak žena sedící v kadeřnictví vedle ní klidně kadeřnici řekne: Udělejte mi něco úplně jiného, nechám to na vás, chci radikální proměnu. A další měsíc chce další radikální proměnu. Podstatné je uvědomit si, který přístup nám více vyhovuje. Čím je žena starší, tím více jasno by v tom měla mít.

 Stále stejný účes. Proč ne? Každopádně však platí, že dámy, které nosí léta stále stejné vlasy, rozhodně netrpí nedostatkem odvahy, kreativity a chuti užívat si život. Mnohdy je to právě naopak. Vědí, že každý člověk je jedinečný a ony svou jedinečnost našly a umí ji dát najevo. Třeba právě tím, že se nesnaží měnit, napodobovat někoho jiného. Zkrátka jsou to ony, osobnosti, stále stejné jako jejich účesy.

vlasy
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Jsem krásná, štíhlá, pohodová, oblíbená, žádoucí.... až ještě docílím delší délky vlasů, jako má ta dáma na posledním obrázku, budu ještě krásnější než ona.... / :))))) určitě to vše myslím vážně, vždyť mne znáte / Bertice, tak držte palce ať mi rychle rostou, na setkání v Plzni budu bezkonkurenční krasááávica:))))))
Hana Šimková
Jo a jelikož venku pořád fouká vítr, tak mám na hlavě takový zvláštní rozcuch.
Hana Šimková
Co já jsem prováděla z vlasy za mlada, až se divím, že ještě nějaké mám.No nějaké ještě zbyly , ale už si je šetřím a nic nepřeháním.
Jarmila Komberec Jakubcová
Myslím, že je důležité být ve svém věku upravená, protože co mám v hlavě vidět není, ale je vidět co mám na ní. I ta nejchytřejší žena když bude neupravená nikdo se nebude zajímat co má v hlavě. A tak jsem dnes navštívila svou kadeřnici jak činím pravidelně jedenkrát za tři týdny.
Ludmila Vacková
Také jsem v životě měla vlasy dlouhé, polodlouhé a nyní už roky krátký účes. Asi už měnit nebudu.
Alena Várošová
Účesy ,stále se opakující téma.Ať si každá bere inspiraci z nových módných terndů,nebo si nosí to,v čem se cítí dobře a spokojeně,třeba celý život.I když mne mé známé,co mají na hlavě 5 chlupů přemlouvají ke změně,zatím jsem se neodhodlala své dlouhé vlasy k pasu ostříhat.Snad k tomu tento rok dojde. Hezký den!!!!
Jitka Caklová
Ať chceme, nebo nechceme přijmout skutečnost, že na našich vlasech, víc než na kterémkoliv jiném orgánu, se odráží kvalita našeho života, je tomu skutečně tak. Se svými vlasy, ať to byla v mládí černá vlnitá hříva, nebo dnes krátký blond sestřih, jsem vždycky byla a jsem spokojená. Co chci aby mi slušelo, to mi sluší :-)
Věra Ježková
Jistě, proč ne, když ženě sluší a vyhovuje. Za mlada jsem na hlavě vystřídala všechno možné. Trvalou, vlasy úplně nakrátko, ohon … a vlasy natupírované a silně natužené – fuj. Teď mám asi dvacet let účes přibližně stejný, jen jsem konvertovala od blond na zrzavou. A jsem spokojena. Ivano, ten účes na fotce je prima.
ivana kosťunová
Já jsem spíš věčný experimentátor. Ten jediný správný účes pro mne jsem ještě nenašla.
František Pašingr
V době, kdy jsem zjistil, že ostříhání u holiče stojí 10,- Kč (to je dávno, že) jsem usoudil, že je to příliš a koupil si strojek. Vždy když mi délka vlasů začne být nepříjemná (cca půl roku), tak vezmu strojek a ostříhám je. Takže vlastně mám stále stejný účes.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.