Není nad upřímnost
Ilustrační foto: pixabay.com

Není nad upřímnost

12. 4. 2018

Zub času hlodá na každém z nás. Na někom se podepisuje genetický kód, někdo proti němu bojuje drahými plastikami. S léty přibývá kil i vrásek a fotky z minulého století nám nemilosrdně nastavují zrcadlo. Ale jak se říká, věk je jenom pověra a důležité je mít mladou duši.

Záhy jsem však pochopila, že po šedesátce je toto tvrzení v určitých momentech jen marnou útěchou. Aspoň z pohledu vnoučat…  

Po delší době jsem zase jednou nocovala u své nevlastní dcery v Brně. Její dva synci si moji návštěvu vždycky užívají a zejména starší Filípek mě dojímá svojí oddaností: „Babičko, já jsem tak rád, že seš tady… já tě mám tak rád!“ 

Společné hry, čtení a ukolébavka před usnutím je u mých vnoučat – ať už vlastních či nevlastních –  dávno zaběhnutý rituál. A někdy i jejich ranní návštěva u mě v posteli.

Filípek se ke mně tiskne, drží mi hlavu těsně u svého obličeje a láskyplně na mě hledí ze vzdálenosti asi pěti centimetrů. A pak to přijde. Tvrdý ortel z nevinných dětských úst.

„Babičko, ty seš… když se tak na tebe dívám… víš… ty vypadáš ráno jako někdo úplně jinej…“.

Zuby si raději čistím poslepu a honem rychle nahazuji omítku lehkého make upu, abych ospalému oku dodala ztracenou jiskru…

Když vylezu z koupelny, Filípek se na mě radostně vrhne: „Hurá, už seš to zase ty, babi..!“  

No uznejte, není to nádhera, když vás pochválí vnouček? A víte, co je zvláštní? Že mi tohle ocenění úplně stačí.  

Hezké vztahy v běhu času vám přeje 

Hana Švejnohová

 

Glosa Hany Švejnohové
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Být babičkou je někdy opravdu zábavné.
Ludmila Vacková
Vtipné a pravdivé!
Zuzana Pivcová
To mě rozesmálo. Asi jako, když jsem jednou ráno slyšela na svou adresu komentář: No, tak už sis udělala Pivcovou, tak můžeme vyrazit. :-D :-D Ale nějaké zákroky, to ani náhodou.
Libor Farský
Moc hezká glosa !!!
ivana kosťunová
Ráno bych nepoznala ani sama sebe. Filípek poznal babičku, to je dobrá zpráva.
Věra Ježková
Mám pocit, že duše nestárne.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...