Poznáte toto náměstí?
Foto: autorka

Poznáte toto náměstí?

21. 4. 2018

Náměstí je ve městě, které leží jihovýchodně od Zlína. Žije zde 5000 obyvatel.

V roce 1919 se zde narodil slovenský spisovatel, jehož knihy vyšly v 26 jazycích.

Další nápovědy naleznete u fotografií.

Přeji příjemné pátrání.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Masarykovo náměstí ve Valašských Kloboukách bylo v roce 1995 vyhlášeno za městskou památkovou zónu. Podle pověsti získalo město svůj název od klobouku, který brumovská vrchnost použila k označení své oblíbené studánky. Když tady byla později založena osada, nazvali ji Klobouky. Od roku 1885 město užívá dnešní název Valašské Klobouky. 29. ledna1919 se ve městě narodil Ladislav Mňačko, slovenský spisovatel a publicista. Děkuji, za vaše komentáře.
Jitka Hašková
Našla jsem podle spisovatele a iniciál.
Marie Seitlová
Našla jsem, jen jsem tudy projížděla.
Zdenka Jírová
Nikdy jsem tam nebyla, ale jsou to V.K. a spisovatel je L.M.
Dana Puchalská
Našla a jsem tomu ráda. Pomohl mi Mariánský sloup.
Helenka Vambleki
Využila jsem nápovědu Vl.Dejmkové a pokrývku hlavy objevila nejen ve znaku
Alena Vávrová
Neznala jsem, možná jsem někdy jen projížděla. Tak jsem mrkla do mapy na JV od Zlína a hledala dotyčný kostel. A našla.
Naděžda Špásová
Našla jsem to, ale nikdy jsem tam nebyla a asi ani nebudu. Je to dost daleko. Slovenský spisovatel je fakt známý.
ivana kosťunová
Podařilo se najít díky další nápovědě ve fotografiích a plukovníku RAF JB
Zuzana Pivcová
Napadl mě hned ten spisovatel, protože ten představoval už v době mého studia na střední škole novou vlnu v literatuře ( u něj pohled na SNP).

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.