Poznáš toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáš toto nádraží?

23. 4. 2018

Název nabádá udělat párty pro elektropozitivní chemický prvek.

První psaný záznam o pěti vesnicích je z roku 1237, kdy jejich držbu Řádem německých rytířů potvrdil Václav I.  Mezi těmi vesnicemi byly i Novosedlice, jak se dnes hledané město původně jmenovalo. Řád zde vybudoval baštu, jejíž zbytky lze ještě dnes najít v podzemí zdejšího zámku. Ten jako jedna z mála národních památek patří do vlastnictví města. Zde se také odehrává většina městských akcí, protože zámek není jen historickou památkou, ale je i centrem kultury města, například je zde městská knihovna.

Kousek od obce najdeme na Prackém kopci mírovou mohylu, připomínající jednu velkou bitvu. Dvacet šest metrů vysoká mohyla, skrývající kostnici s nalezenými kostmi, byla vystavěna v letech 1910 - 1912 na paměť téměř padesáti tisícům mrtvých vojáků.

Ve většině měst jsou vlaková a autobusová nádraží blízko sebe, zde mezi vlakovým nádražím a autobusovým nádražím teče řeka. Tu už jsem přešla a vtom pode mnou projíždí vlak, honem honem aspoň cvak.

...a brzdí! Sláva, už jsem blízko nádraží!

img-4099-2.jpg

*

Lidé vystupují, ale nádražní budovu zatím nevidím. Že by za těmi stromy?

img-4101-2.jpg

*

Že by tohle, že by?

img-4095.jpg

*

Obcházím budovu zleva

img-4090.jpg

*

Přijel vlak i z druhé strany

img-4089.jpg

*

Nástupiště už se vyprázdnilo

nadr1.jpg

*

Neváhám kvůli vám vlézt až do kolejiště, abych zachytila celou budovu a jak na potvoru jsem proti slunci

nadr2.jpg

Pamětní desky mám ráda, ale tady už nápis hodně vybledl, tak se moc nedozvime

img-4091.jpg

*

Jejda, poledne, čas oběda!

img-4092.jpg

*

Že bych se posilnila hned naproti?

img-4087.jpg

*

No konečně - teprve od hotelu mám nádražíčko jako na dlani!...a zas se mi tam postavily autobusy! Krutý život dokumentaristky!

nadr3.jpg

 

 

 

 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Vambleki
Je čas odhalení - je to Slavkov
Anna Čípová
Poznala, docela nedávno jsme městem projížděli.
Alena Vávrová
Také si nepamatuji, že to už zde bylo, ale nápověda je jednoznačná, čili vím!
Helenka Vambleki
Ilono, myslím, že nikoho nehorší, když se objeví nějaké nádraží podruhé. Vždyť ty fotky jsou taky pokaždé z jiného úhlu, s jinou nápovědou, s jiným příběhem, tak klidně nádraží dávej, rádi si zahádáme! Já už domaa v okolí nemám nic moc k focení...a zde jsem byla se seniory na zájezdě a zatímco byla pauza na oběd, já klusala hledat a fotit nádraží :-) :-) :-)
Ilona Erika Kolář
Helenko, to nevadí. Já měla napsaný seznam. která nádraží byla uveřejněná, ale někam jsem ho zašantročila a nemůžu ho najít. Už několikrát jsem chtěla dát nějaké další nádraží k hádání, ale nemám sílu v tom množství uveřejněných nádraží hledat, takže jsem to vzdala.
Helenka Vambleki
Ilono, nějak mi tvé nádraží uniklo...a tak jsem si myslela, jak jsem originální. Ale jak vidno, hádáni hadače bavilo i podruhé :-)
Elena Valeriánová
Vypadá to, že vím i já. A to už je to říct! Tak to potom úžasné každý :-)
Marie Seitlová
Ano poznala jsem, senioři 3x, bitva, mohyla,........já nejela.
Ilona Erika Kolář
Nádraží poznávám, dávala jsem ho sem i já s říkankou 8. 9. 2017 (Město ležící na řece, na zámek barokní poběžte! Ještě nevíte, lidé milí? Bitva tří králů to jistí). Ale nic se neděje.
ivana kosťunová
Ano, mohyla, bitva, kopec - je to jasné

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...