Fotoreportáž: Poodří
Foto: autorka

Fotoreportáž: Poodří

30. 4. 2018

V okolí toku řeky Odry se nachází velké množství rybníků, zaplavované louky s mokřady a tůněmi a lužní lesy. Již potřetí jsme se procházeli malebnou krajinou CHKO Poodří, tentokrát jsme poznávali okolí rybníků Nový, Kotvice a Kačák.

Nejvíce času jsme strávili u rybníku Kotvice, který je třetím největším v Poodří a je pojmenován podle kriticky ohrožené vodní bylině „kotvice plovoucí“. Z plodů této byliny, které byly nazývány „jezuitské ořechy“ nebo „vodní kaštany“, se do 19. století mlela mouka k pečení chleba nebo k přípravě kaše.

Z vyhlídky nad hladinou rybníka jsme pozorovali vodní ptactvo a poslouchali jejich koncert. To bylo decibelů. Na ptačích ostrovech hnízdí například racci, labutě, kachny, motáci a na jaře se tu zastavují na své cestě divoké husy.

Název Kotvice má i přírodní rezervace, která leží na pravém břehu řeky Odry mezi obcemi Nová Horka a Albrechtičky.

Zvu vás na krátkou procházku, snad se vám bude líbit jarní Poodří.

 

procházka
Hodnocení:
(4.6 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Děkuji všem za milé komentáře. Eliško, kolem rybníků vede nenáročná cyklostezka. Jednou jsem jela z Bartošovic do Klimkovic. Jani, děkuji za název kytičky. Snad si zapamatuji. A ještě upřesnění. Poodří je v Moravskoslezském kraji a při výšlapu jsme viděli beskydské vrcholy.
Jana Šenbergerová
Aničko, krásné. Ta kytička je řeřišnice luční. Kvete i u nás.
Zdenka Jírová
je to krásná krajina, ale bohužel, nikdy jsem se tam sama nedostala. Na Šumavě jsem byla krátce dvakrát, ale vždy v zimě.
Alena Tollarová
Ano, jarní Poodří se mi líbí, Aničko.
Dana Puchalská
Zase vím něco nového. Zaujal mně ten rybník a bylina o které jsem do dneška neměla tušení. A fotky jsou moc krásné. Děkuji moc.
Marie Seitlová
Aničko krásné putování kolem Odry. Už to bylo kousek k nám. Tak třeba příště.
Věra Ježková
Krásná procházka. Díky.
Hana Rypáčková
Chtěla bych se tam taky procházet...
Eliška Murasová
Aničko, lákavý výlet.Máme to za rohem, ale neznám, tak snad to napravím. Moc pěkné fotky!
Naděžda Špásová
Aničko, taky ráda fotím kolem vody. Je tam vždycky spousta krásy k focení. A tu labuť mám u posledního článku taky. Jsou všude. Jako vždycky, moc pěkné fotky. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.