Květnové dny
Foto: autorka

Květnové dny

11. 5. 2018

Květen není jenom měsícem lásky, ale také si v něm připomínáme Den matek, který připadá v tomto roce na neděli 13. května.

Četla jsem velmi výstižný citát:  "Srdce maminky je speciální místo, kde děti vždy najdou svůj domov..."

Moc bych přála všem dětem, aby takové místo vždy měly a našly.

A my starší, kteří už máme dávno maminky na věčnosti, na ně určitě s velikou vděčností v tento den budeme vzpomínat  -  i na to, co pro nás všechno dělaly a bylo toho určitě velmi mnoho...

Neděle 6. května patřila v naší farnosti dětem. 

Po téměř roční přípravě přistoupilo 15 dětí z naší farnosti k 1. svatému přijímání.

Dívenky v nádherných bílých šatech, chlapci tmavé obleky, procítěná promluva kněze, nádherné a slavnostní melodie varhan. Dětský sbor Jakubáček doprovodil celou slavnostní mši také svými krásnými zpěvy.

... Kéž by ta sněhobílá čistota nejen tělesná vydržela dětem co nejdéle ...

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Děkuji Vám všem za milá slova...
Blanka Macháčková
Z vašeho článku čiší pokora, láska a rodinná pohoda. Je to takové pohlazení po duši. Neoslavuji ani MDŽ ani svátek matek. Na maminku vzpomínám neustále. Doufám, že to mají stejně i moje děti.
Naděžda Špásová
Maruško, moc hezky jsi to napsala. Jsem sice ateista, ale i přijímání může být moc hezká akce.
Anna Potůčková
I já dnes s manželem byli na hřbitově za našimi maminkami s kytičkou v ruce. Moc krásný článek a ještě krásnější fotky - i mé dcery byly nejen u přijímání, ale také byly biřmované. Jen snatky neměly v kostele, s čímž jsem se dodnes nevyrovnala
Eva Mužíková
Maruško, díky za povídání a fotky z ojedinělé akce. Určitě jste šťastná rodina, je to z Tvých slov a obrázků patrné..
Zuzana Pivcová
Maruško, zase říkám, kéž by takových lidí bylo co nejvíce. Děkuji.
Marie Doušová
Na maminku se nedá zapomenout i když už mezi námi není. Máte pravdu Marie.
Věra Ježková
Krásná básnička. Maruško, milý článek, krásné přání v závěru.
Marie Seitlová
Já jsem byla včera za maminkou, ale už jen zavzpomínat, na hřbitově. Libore u nás byla tradice kytička konvalinek.
Libor Farský
Připomínám všem, kteří ještě mají maminku, že k tradici patřila kytice bílých karafiátů.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.