Kde to je?
FOTO: autorka

Kde to je?

18. 5. 2018

Dobrý den přátelé,

tentokrát jsem vyfotila moc hezkou sochu. Jde o sochu z dílny Vincence Makovského a jmenuje se Průmysl. 
Pochopitelně jsem opět neopustila Prahu. Socha stojí v pěkném parčíku v kdysi velice rozvinuté průmyslové čtvrti. Nyní se tato čtvrť pomalu a jistě mění v rezidenční část. 

Myslím,že pohled na tuto krásnou sochu potěší nejednu ženu.

P.S. Doufám, že nevadí, že jsem sochu fotila na podzim a do fotohádanek ji dávám až teď.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Našla jsem, nedávno jsem byla poblíž toho parku.
František Pašingr
To listí zakrývá tvář, aby hádanka byla těžší?
Jana Šenbergerová
Už jsem to našla v Praze 9.
Dana Puchalská
Seznamovat budu. Určitě zase něco zajímavého vyfotím a dám to do fotohádanek.
Josef Borecký
Vincence Makovského mám v oblibě, a jelikož kolem této sochy občas chodím, vím kde je kolem teče jeden potok v blízkosti je poliklinika a stanice tramvaje... :) nevěděl jsem že je to Makovský, tak děkuji , už vím.
ivana kosťunová
Našla jsem, ale marně dumám nad smyslem té sochy . Mě se zdá půvabná,poetická,romantická… Proč odhalený svalovec drží v ruce ozubené kolo a jmenuje se to Průmysl? Má to nějakou souvislost s tím, že ta socha byla vytvořena v r. 1938 ? Danko, musíš nás seznamovat dále s neznámými zákoutími Prahy :))
Zuzana Pivcová
Nevěděla jsem, protože ten park neznám, i když blízké okolí docela ano. Opravdu se v posledních letech hodně vylepšilo, jako to bývá často tam, kde se otevře stanice metra. Tahle ale je v provozu už hezkých pár let, i když se začala stavět až po Listopadu.
Věra Ježková
Danko, nabízí se otázka: Kam na to chodíš? Dám se poddat. Jsem opravdu nevšímavá. A kdybych si všimla, zapomenu. V Praze třeba vím, že na Vítkově je Žižka a na Václaváku sv. Václav. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.