Kde to je?
Foto: autorka

Kde to je?

22. 5. 2018

Vážení, opět jsem s tu s fotohádankou.

Tentokrát jsem opustila Prahu a vydala jsem se na jih naší vlasti.

Jestlipak někdo z vás ví, jak se jmenuje zřícenina na fotografii? Vznik hradu se datuje k počátku 14.století. Zřícenina hradu i obec mají stejné jméno.

První zmínka o obci je z r. 1220. Nachází se v nadmořské výšce 420 metrů nad řekou Lužnicí.V obci je také moc krásný kostelík Nanebevzetí Panny Marie.

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Musela jsem hledat, díky za další nápovědy. Přímo tam jsem ještě nebyla! Mohla by to být hezká turistika (po červené značce) mezi městy B. a T.
Anna Čípová
Našla jsem, ale chvilku to trvalo.
Jitka Hašková
Našla jsem. Byla jsem tam asi v roce 1964 na letním tělovýchovném kurzu na VŠE u Lužnice.
Alena Vávrová
Moc lehké :-)).
Naděžda Špásová
Našla, ale zatím jsme tam nebyli. :-)
Dana Puchalská
Ano Hani R. Je ta tam fakt krásné.
Hana Rypáčková
Když jsme bydleli v Táboře, chtěli jsme si tam koupit rekreační chatku.Hezký kout na toulání.
Věra Ježková
Ráda se opět poučím. Seriálek se mi líbí.
Zuzana Pivcová
To je dobrá hádanka. Jednou jsme tam šplhali, ale už je to dávno. Asi by mi to ale už neseplo, nebýt Lužnice. Jo, a majitelem tohohle "skoro-nic" je prý ten samý nešlechtický pán, který má v držení i nedaleký velmi známý zámek v ještě známějších lázních. To jsem to zamotala, ale třeba to někomu pomůže. :-D
ivana kosťunová
Dobro došli a našli - ale moc jsi mi to neusnadnila :))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.