Kde najdete tento morový sloup?
FOTO: autorka

Kde najdete tento morový sloup?

23. 5. 2018

Přátelé, opět přicházím s fotohádankou.

Město, kde se morový sloup nachází, je v Jižních Čechách. Město bylo založeno v r.1243 a protéká jím řeka Otava. Most přes řeku je na konci fotohádanky.

Jeho historické jádro je nyní městskou památkovou zónou. Je zde i královský hrad a také kostel Narození Panny Marie s hodinovou věží - dominantou města.

Od roku 2003 zde působí i soukromá vysoká škola - Filmová akademie Miroslava Ondříčka (dříve VOŠ).

Narodilo se zde i několik osobností.

Radek Pilař - výtvarník, Václav Krška - režisér, František Filip - režisér, Dana Morávková - herečka, Otakar Jeremiáš - skladatel, Vladimír Dvořák - protagonista a autor Televarieté a skladatel a mnozí další.

P.S.Přeji příjemné luštění.

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Mošovská
U mostu již vyrostly sochy z písku.
Hana Rypáčková
Dáme tam někdy psrazík?
Alena Tollarová
A bydlí tam jedna íčkařka :)
Věra Ježková
Danko, tentokrát ses s nápovědou rozšoupla. Takže jsem uhodla i já. :-)
Naděžda Špásová
Na tohle město mám spoustu vzpomínek a vždycky se tam ráda podívám, když jsme v Blatné.
Alena Vávrová
Je to první jihočeské město, kde jsem kdysi byla, m.j. na exkurzi v textilní továrně a přivezla jsem si odtamtud prakticky nezničitelné tričko :-)) .
Jaroslava Handlová
Párkrát jsem se tam zastavila, to celé historické centrum se mi líbí. Jezdíváme po druhém mostě, je tam hezký pohled i na opravené domy na nábřeží.
Marie Seitlová
Našla jsem, vloni jsme tudy projížděli při putování po Jižních Čechách.
Marie Doušová
Toto město máme docela blízko a dokonce mám přivezenou sedací soupravu z tohoto města. Je pravda , že už jsem tam dlouho nebyla ,ale není čas .
Jitka Hašková
Našla jsem. Byla jsem tam kdysi na týden na školení.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.