Vrbovka malokvětá na zbytnělou prostatu
FOTO: Hectonichus, commons.wikimedia.org

Vrbovka malokvětá na zbytnělou prostatu

9. 6. 2018

U nás roste mnoho druhů této hezké rostliny. Patří mezi vytrvalé rostliny. Dorůstají do výšky 20-80 cm. Květy jsou světle růžové a listy jsou chlupaté a kopinaté .

Najdete jí všude možně. Dobře se jí daří na vlhčích místech kolem potoků a není náročná na půdu. Roste i na stinném stanovišti. 

Využívají se listy i květy a sklízíme je v době rozkvětu -  od června do září. 

Rostlina se snáší obvykle dobře, ale přesto ji používejte pouze po lékařském doporučení. Ulevuje při různých chorobách ledvin. Čaj lze užívat i jako prevenci, při akutních problémech lze listy konzumovat i syrové.

Sbírat léčivou vrbovku bychom měli jen tehdy, když jsme si zcela jisti správným druhem. 

 Předepisuje se i při léčbě nezhoubného zbytnění prostaty. 

Čaj pro muže 

Nadrobno nasekané listy, stonek i květy vrbovky zalejeme vroucí vodou a necháme vyluhovat asi 5 minut. Užíváme 2 šálky denně, ráno a večer asi 30 minut před jídlem. 

Čaj pro dezinfekci močových cest

Pro správné fungování močového měchýře i celého močového ústrojí lze zkombinovat 3 lžičky nasekané vrbovky se stejným množstvím celíku zlatobýlu a vřesu obecného. Přidat lze i 1 lžičku březových listů nebo rdesna. Vše promíchejte a zalijte asi litrem vroucí vody. Po 10-15 minutách přelijeme přes sítko nebo plátno a pijeme 2-3x denně. 

S využitím zdroje: Zelená lékárna

bylinky příroda
Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Já vím již léta opět od léčitele Ing. Janči, že vrbovka je vyloženě pánská bylina a také jsem ji už několikrát někomu doporučila.
Marie Doušová
Vrbovku neznám a ráda jsem se zase dozvěděla něco nového z oblasti léčivek.Dík.
ivana kosťunová
Ta předchozí fotka se mi líbila více. Díky za další užitečnou rostlinku. Doufám, že i na ty moje zdravotní problémy nějaká někde roste :))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.