Nocleh na tramvajových kolejích
FOTO: autor

Nocleh na tramvajových kolejích

18. 6. 2018

Je to tu poměrně časté. Nedávno tramvaják v noci rozjel na kolejích spící Cikánku.

Tentokrát se to událo přímo před naším barákem. Vesničan se přijel podívat na stověžatou matičku Prahu. Mocně příjezd zapil, až se smrklo. Jeho tělo chtělo rychle ulehnout. Na nocleh v hotelu asi neměl, ani se ve městě neorientoval. Přečíst si jízdní řád tramvají nemohl, byl alkoholem zmožený.

Ulehl tedy na tramvajovou zastávku a začal usínat spánkem spravedlivých. Kolemjdoucí panička mu domlouvala, neposlechl ji. Pohodlí si udělal ještě větší, na boku, hlavu položil přímo na tramvajovou kolejnici. Nechtěl jsem pozorovat jeho smrt. Zavolal jsem policii na 158.

Přijeli směrem od Krematoria Strašnice, ani ne do jedné minuty! Na policejní buzení on vstal, odvedli ho na chodník, odjeli. Asi pak ulehl do roští blízkého parku.

Velmi si vážím TV, popularizující práci policie a záchranářů ve městě Praze. Jsou to odpolední a večerní pořady, řádně a srozumitelně zrežírované, prý podle skutečných událostí.

Kéž bych mohl popisovat i radostnější příhody.

 

 

                                

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
Miloši chtělo by to dát poblíž kolejí malej polštářek. Buď by si ho dali pod hlavu nebo do křoví. Ať je to netlačí.
ivana kosťunová
Vždyť vy jste mu asi zachránil život ! Myslím, že ty postavičky máte v podstatě rád
Libor Farský
Spletl jste si tramvajovou kolejnici s vlakovou, tramvajová je zapuštěná v úrovni vozovky a tudíž nemůže posloužit jako polštář. Možná jste tu noc zapíjel víc než vesničané a celé se Vám to zdálo.
Zuzana Pivcová
Věřím, že takové situace nastávají i jinde v Praze, nejen na Žižkově. A s radostí registruji, že jste v závěru vyslovil někomu pochvalu.
Jana Šenbergerová
Konec dobrý, všechno dobré, i když k optimizmu to má ještě daleko. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek