Kam s vnoučaty o prázdninách?
FOTO: autorka

Kam s vnoučaty o prázdninách?

16. 6. 2018

Na jižní Moravě, nedaleko Velehradu, na dohled z hradu Buchlova se nachází obec Modrá, kde můžete navštívit sladkovodní a botanickou expozici -  Źivá voda. Je to přírodní podvodní akvárium, kde v tunelu pod rybníkem můžete vidět nejrůznější druhy ryb. K největším patří vyza, která žije hlavně na Dálném Východě, kde dorůstá délky až několika metrů. V rybníce se nacházi také hodně nám bližších, dobře živených kaprů, a jiných druhů ryb. Ryby žijí v přírodních podmínkách a mají možnost se podívat na denní sluníčko. Voda je sice trošku zelenější, ale to není vůbec na škodu. Součástí expozice je i botanická bylinková zahrada, kde se můžete seznámit s různými druhy bylinek, jejich pěstováním i využitím v kuchyni a při přípravě čajů. 

Hned vedle této expozice je umístěn Archeoskanzen - velkomoravské opevněné sídliště z 9. století. Návštěvníci mají možnost seznámit se s tím, v jakých podmínkách, v souladu s přírodou, kdysi naši předkové žili.  Je to  moc zajímavá podívaná, hlavně pro děti. 

cestování soutěžní příspěvek
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Ej od Buchlova vietor vieje, asi tak nějak to je, viď. Nabídka je krásná, ale bohužel od nás trochu z ruky. Pěkné fotky.
Marie Doušová
Máme nádhernou zemi a je hezké, jak jí umíte prezentovat. Moc pěkné foto a článeček s pozváním na výlet.
Eva Mužíková
Marie, dík za zajímavý typ na výlet.
Dana Puchalská
Škoda že jsem už velká. Jinak bych umluvila rodiče, aby tam se mnou jeli.
Zuzana Pivcová
Mně by se to jako výlet líbilo, ale musel by mě tam někdo vzít, ne naopak já někoho. :-D
Dana Kolářová
Zajímavý tip.
Mirek Hahn
Pěkné místo. Poznamenám si....
Marie Seitlová
Ano mohu potvrdit, že je to zajímavá podívaná. Byla jsem tam vloni s našimi seniory a moc se jim zájezd líbil. Pak jsme pěšky přešli na Velehrad.
Libor Farský
Moc hezké, pro mne, bohužel, příliš daleko.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...