Tip na výlet: Bouzov, Loštice, Čechy pod Kosířem
Foto: autorka

Tip na výlet: Bouzov, Loštice, Čechy pod Kosířem

17. 6. 2018

Navštívila jsem se seniory okresu Blansko jeden z nejkrásnějších hradů Evropy, a to Bouzov.

Je to romantický hrad, založený na přelomu 13. a 14. století. Byla jsem na něm už sice daleko dříve na školním výletě s menšími dětmi a podruhé na svatbě neteře - svatební obřady jsou zde na tomto hradě skutečně časté.

Ale moje poslední návštěva byla nejlepší, měli jsme velmi obětavého a přímo charismatického průvodce.

Potkávali jsme zde také hodně dětí, protože tento pohádkový hrad láká jak malé, tak i dospělé.

Dalším naším cílem byly Loštice, kde jsme si prohlédli muzeum tvarůžků - na závěr jsme si mohli i různé výrobky zakoupit. Dokonce i oběd jsme měli v tamní stylové resturaci, kde byly také různé pokrmy právě z těch různých tvarůžků. Možná někdo z Vás nemá právě tvarůžky v oblibě, ale vidět tolik roztodivných druhů a neochutnat?

Na závěr našeho zájezdu jsme se ocitli v Čechách pod Kosířem, a to v muzeu kočárů. I zde jsme měli štěstí na vynikajícího průvodce - ovšem fotit se tam moc nedalo...

Prohlédli jsme si i tamní zámek a prošli jsme si v hezkém a teplém dni i nádherný zámecký park.

Celá tato krajina je skutečně kouzelná a já Vám vřele doporučuji tato místa někdy navštívit...

cestování Soutěž: Prázdninový tip
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Díky moc za Vaše milá slova, Bouzov je skutečně pohádkový...
Anna Čípová
Maruško, minulý rok jsme byli s vnuky na týdenní dovolené v Bouzově - Kozově. A Čechy pod Kosířem znám, jen Loštice jsem nepoznala. Pouze jsme přes ně jeli autem. Děkuji za fotografie hradu, zavzpomínala jsem.
Hana Práglová
Lákavý přispěvek.Jak píše Majka-všechna místa jsou krásná. Jely tam se seniory na zájezdy nėkolikrát.Moc pėkné.
Alena Tollarová
Na Bouzově jsem byla asi před dvaceti lety a jsem ráda, že jsem ho viděla. Dneska už je to pro mě trochu daleko. Přesto je to pěkná pozvánka.
Marie Seitlová
Moc pěkný tip na výlet. Všechny tři cíle jsou zajímavé, znám a doporučuji.
Zuzana Pivcová
Výlet by se mi líbil a tvarůžky mi nevadí, naopak. Díky za lákavé pozvání.
Naděžda Špásová
Moc hezká pozvánka, Bouzov se mi vždycky líbil. Letos ale návštěvu určitě neplánujeme.
Elena Valeriánová
Na Bouzově jsem byla kdysi dávno v dětství, v Lošticích a v Čechách pod Koš. asi před dvěma lety. Díky za připomenutí. Hezký tip.
Věra Ježková
Hezký tip na výlet. Bouzov je krásný. Našla jsem si i celkový pohled. O kočárech v Čechách pod Kosířem vím – škoda, že to mám tak daleko.
Blanka Macháčková
Díky za tip na výlet. Jako děti jsme jely na výlet Bouzov - Úsov - Javoříčko. Už si z toho moc nepamatuji. Hezká fotodokumentace.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.