Žižkovská sobota
FOTO: autor

Žižkovská sobota

21. 6. 2018

Už ani sám sobě nechci věřit!

Bylo poklidné sobotní poledne. Dopravní provoz byl skoro nulový. Otevřel jsem balkonové dveře a vystoupil na terasu. Chtěl jsem se nadýchat čerstvého vzduchu z našich pěti hřbitovů a dvou popravišť.

Ouvej! Vozovka byla přepažená blikajícím policejním vozem. Kolem se motala hasičská cisterna, směrem do protisměru. Vyběhl jsem za roh a uviděl manévry bezpečnostních složek města Prahy.

Hradecký vesničan si vyjel do města, za „sobotního poklidu“. Přejížděl tramvajové koleje. Nevěděl, že po nich v Praze projíždí tramvaje! Tramvaják ho bočně silně naboural.

Museli odřezat dveře auta a řidiči dávali první pomoc, za červenou plentou. Rychle ho na nosítkách naložili do sanitky.

Snad to přežil?

Už ani sám sobě nechci věřit!

 

                                         

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Komberec Jakubcová
Elenko to by musel řídit z žižkovské věže a tam nás straší politikou moderátor ČT V.Moravec.
Elena Valeriánová
Jen jestli vy nejste zlý čaroděj a neřidíte to ze své věže. Neboť tolik zlého se nemůže dít jinak.
Jana Šenbergerová
Začíná mi to připomínat seriál Vraždy v Midsomeru. :-)
Zdenka Jírová
Vy ale máte pestrý život.
Věra Ježková
Pane Miloši, nebudete se stěhovat do Holešovic, že ne?
Libor Farský
Jakoby ty katastrofy sám autor přitahoval.
Jarmila Komberec Jakubcová
Myslím, že Žižkov j stejně "nebezpečný" jako jiné části různých velkoměst. Velká koncentrace lidí a dopravních prostředků vždy přináší konflikty. Manžel má byt na Žižkově a když jedeme třeba do divadla přespíme tam. Normálně před domem parkuje auto a zatím nás večer nikdo nepřepadl. Ale člověk nikdy neví.
ivana kosťunová
Nebýt těch fotek- nevěřila bych. Ten pan Miloš má ale život plný katastrof ! A stačí jen "Otevřít balkonové dveře a vyjít na terasu !"
Dana Puchalská
Tam projet je zážitek. Koleje jsou sice zapuštěné ale lidi mají asi vypuštěn rozum. Jezdím tamtudy k přítelkyni co bydlí v Libni a občas mám pocit, že se všichni slušně řečeno "picli". Uvažuji o tom že si koupím helmu, ikdyž tam jen přecházím. Hezký den na brutální Žižkov.
Marie Doušová
Už začínám být ráda, že nebydlím na Žiškově, tolik katastrof je na pováženou. No nic , snad bude příště něco veselého.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.