O svijanském pivu
Foto: Zuzana Pivcová

O svijanském pivu

22. 6. 2018

Táta ten byl abstinent

však ze mě stal se pijan

každý den já dopřávám si

pivečko ze Svijan

 

Z libereckého regionu

až na Moravu vozí

to svijanské dobré pivo

nákladními vozy

 

Značku můžu vychvalovat

nejsem televize

a tak proto že mi chutná

má veřejně mou přízeň

 

Moje poezie
Hodnocení:
(4.8 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
I mou! Hlásím se ke stejné značce, ale Kozel to jistí.
Eva Mužíková
Svijanské čepují u nás v Zámecké konírně. Někteří vratislaváci, příznivci našeho pivovaru to těžce nesou. Ale konkurence musí být. Básnička jako vždy suprová.
Jana Šenbergerová
Pivo moc nemusím, ale Svijany mi chutnají a básnička se mi líbí.
Dana Puchalská
Hezká báseň. Teď budu při pobytu v Jižních Čechách tvořit asi básně o jejich pivku.Už mám na to pifku. :-) :-)
Zuzana Pivcová
Svijanské pivo bylo zřejmě hlavním nápojem nějaké akce, nejspíš srazu motorkářů. Asi proto mi zůstaly i ty pivní tácky. které jsem si dovolila dát jako "upoutávku" na Vaši milou báseň.
ivana kosťunová
Tuhle lásku sdílím, v naší hospůdce v místě, kam jezdíme na chalupu mají točené Svijany a šikovného hospodského, který to pivečko umí dobře ošetřit a natočit. Jak málo někdy stačí k tomu, aby člověk pocítil radost ze života :))
Blanka Macháčková
Z té básně je cítit opravdu velká láska. To chce potlesk!!!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...