Pravda a lež

Pravda a lež

19. 9. 2012

Pravda a lež,
co po mě chceš,
abych ti věřila,
když ty mě lžeš?

Já lži tvé nesnáším,
to dobře víš,
vždyť ty jsi pravdivý,
jen, když už spíš.

Lžeš,i když nemusíš,
řekni mi důvody,
je to jak házení
kamínků do vody.

Nechci to poslouchat,
tak jinam běž,
kde někdo uvěří,
v tu tvoji lež.

Až pravdu potkáš,
pozvi jí k nám,
bez ní však zůstaneš
úplně sám!

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
To je hodně dobré dílo. Báseň je povedená obsahově i formou. V tom rychlém tempu dokonale vynikne duševní rozpoložení ve své důraznosti oprávněného rozhořčení. Báseň má také jednoznačné kategorické zakončení, které je shrnutím a odůvodněním popisného obsahu. A recitátor? Tomu s takovu rytmickou melodikou uděláte radost. (P.S. Když bych si to nemyslel, nechválil bych ze zdvořilosti.)
Nina Šachová
Tohle je nám všem, milé dámy, tak blízké téma, že se v této básničce najde každá z nás.
Jitka Chodorová
Zuzko,docela jsi mě rozesmála s tím "dirigentem",ale já možná s tím absolutním hluchem ten rytmus nevnímám a zarerecituji si všechno,co potřebuji podle svého,ale taky jsem zvědavá,jestli bude "dirigent" reagovat,minule jste ho holky moje pěkně rozstřílely.
Zuzana Pivcová
Moc pěkné. Myslím myšlenkově a provedením, námět je nezáviděníhodný. To jsem zvědavá, co řekne "dirigent", mně totiž vyšel počet slabik a rytmus úplně bezvadně! :-)
Jarmila Peerová
Napsala jsi to dobře Jituško,není všechno jen milosrdná lež.Kdo si zvykne lhát,těžko tomu odvyká. Lháři je těžké věřit a skoro nemožné rozpoznat,kdy zrovna a náhodou mluví pravdu...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...