Slet
FOTO: autor

Slet

5. 7. 2018

V Praze začal XVI. všesokolský slet. Vydal jsem se tam pražskou tramvají nadýchat slavnostní atmosféru. Nic ale nebylo jednoduché. Tramvaj začala hořet, řidič vyběhl mezi cestující a křičel: Všichni hned ven, budu ji hasit až na náměstí Kubánské revoluce.

Hned však jela další. Došlo v ní k neobvyklému jevu – mluvení lidí. Jedna mladá řekla, že se jede podívat na spartakiádů. Starší ji okřikla, že to je slet a ne spartakiáda! Komunistů prý už bylo dost, nikdy prý už tu nebudou! Starší muž řekl, že prý jsme jejich jednu stranu odstranili, teď ale bylo na volebním lístku pět komunistických stran! Někdo se přidal s tím, že se teď komunisté množí nepohlavně!

Vystoupil jsem před sletovým stadionem se starším neznámým mužem. Požádal mně o cigáro a zaplatil mi ho. Po pár šlucích ho ale típl, prý mu na ulici kouřit nechutná. Vysvětli jsem mu, že kouřit na ulici je přeci zdravější! Nepochopil to, rozešli jsme se.

Stadion byl pro veřejnost uzavřen. Dalo se tam proniknout dveřmi, kterými vstupovaly televizní kabely. Tak přikládám aspoň pár fotek.

Můj příběh Sokol
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Na Strahově jsem cvičila poprve v roce 1965 - to jsem maturovala a ještě jsme zvládli i nádherné cvičení v Praze. A podruhé jsem si Strahov užila v roce 1994 kdy byl první sokolský slet také jako cvičenka - také to byl obohacující zážitek, tak jako celý týden v Praze. Letos jsem se dívala na oba přenosy ze sletu, dostala jsem i SMS pozdrav z Prahy od mé známé, která tam cvičila - vím co to dá práce toto krásné vystoupení přímo vykouzlit, takže všem cvičenkám a cvičencům moc a moc za tu nádheru děkuji...
Zuzana Pivcová
Já jsem tu bez TV, takže ze sletu neuvidím nic.
Marie Doušová
Také jsem se podívala na druhém programu ČT na cvičence a cvičenky.Vždy mě fascinuje ,kolik lidí je ochotno cvičit v tak velkém kolektivu. Myslím , že se Sokolský slet vydařil a mnoho lidí potěšil.Hezké fotky.
Soňa Prachfeldová
Zrovna se dívám na přenos na dvojce.
ivana kosťunová
Sláva- alepoň někdo připomněl, že se koná Sokolský slet. Svým osobitým stylem a téměř dokumentárnímí fotografiemi.

Zpět na homepage Zpět na článek