A la Mode - výstava barokních oděvů v Klementinu
Foto: autorka

A la Mode - výstava barokních oděvů v Klementinu

20. 7. 2018

Aneb jak udělat dojem. Móda a společenské zvyky na přelomu 17. a 18. století. Výstava barokních kostýmů a masek seznamuje návštěvníky s ideálem krásy tehdejší epochy a poodhaluje rafinovanou eleganci a jemnou smyslnost tehdejší módy. Vystavené kostýmy doplňují originální, ručně vyrobené masky, používané pro různé společenské slavnosti. Výstava je komentována autorem (kurátorem) výstavy, který seznámí návštěvníky poučnou a zábavnou formou nejen s vystavenými exponáty, ale též se širšími společenskými souvislostmi a jejich vztahem k současnosti. 

Výstava je k vidění v Galerii Klementinum do 8. září.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Hašková
Děkuji všem za příspěvky.
Libor Farský
Děkuji za příspěvek do mé sbírky literatury o historii módy, která mě velmi zajímá. Ovšem v baroku bych žít také nechtěl, nesedne mi ani přezdobenost v architektuře.
Zdenka Jírová
Jsem ráda, že to nemusím nosit. V současnéí počasí by to bylo hrozné.
Věra Ježková
Jitko, prima. Hezčí než ve skutečnosti. Ráda jsem se podívala ještě jednou.
Zuzana Pivcová
To je moc zajímavá výstava a navíc umocněná kouzelným prostředím.
Jitka Hašková
Bohužel v sále bylo dost šero, osvětlené sporadicky byly jenom modely, které jsou opravené původní šaty, nejsou to kopie. Více obleků a šatů vystaveno není.
Naděžda Špásová
Krásné fotky. Rozhodně jsem ale ráda, že v maroku nežiju, současná móda mi plně vyhovuje. :-)
Eliška Murasová
Jitko, krásné kostýmy, naživo to bude určitě zážitek, ale bohužel velmi daleko.Tak aspoň zprostředkovaně, díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.