Koho to zajímá

Koho to zajímá

23. 9. 2012

Tak si tak říkám,
koho to zajímá,
že mě už leccos
pořádně dojímá,
až někdy vzlykám.

Řekl mi nedávno
nejmladší vnuk,
babi, jsi jediná,
koho tu zajímá,
co já tu říkám.

Otázku v hlavě mám,
a tak se pozeptám,
jak jsi to myslel?
Kluk malý,
s velkým přehledem,
do očí se mi zahleděl
a říká:

Máma, ta neví,
o čem je řeč,
táta, ten zase čas nemá,
děda mě pochválí
a dál své si dělá,
jen tebe zajímá,
co já tu povídám.

Sedím a hledám slova,
slzy schovávám za víčky,
pak řeknu zas a znova,
poslouchej, ty můj maličký,


když mám někoho ráda
a tebe jistě mám,
tak, když mě něco říkáš,
tak já tě poslouchám, 

také mě to  však zajímá

a tak to bude už navždycky.

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
U původních národů severní Ameriky jsou za výchovu dětí plně zodpovědni prarodiče. Mají k tomu všechny předpoklady. Dostatek času, trpělivost, moudrost a zkušenosti. Především nesmírnou lásku. Sociální strukturu jim nenarušují mediální a společenské tlaky, vyvíjí se podle zákonů přirozenosti. Asi proto. Hezky jste to napsala. Řekl bych, že u Vás slovo "babička" opravdu není jen označením příbuzenského vztahu.
Zuzana Pivcová
Přeju Ti to, Jíťo, asi jsi správná babička, právem Tě ocenili i v té akci s vnuky ve škole, na kterou jsem se na internetu podívala. Mimoděk jsem si vzpomněla na Tvé první vyprávění o někdejší dovolené s dnes již téměř dospělými vnuky - dvojčaty. Tam se to nějak nevedlo... Dnes už jsou asi jiní?
Jitka Chodorová
Děkuji Jarmilko,byla to pro mě velká pocta,proto se s ní svěřuji veřejně,když mě můj vnuk takovou formou sdělil,že je rád,že mě má.
Jarmila Peerová
Proto asi Bůh stvořil babičky a dal jim nejen láskyplné srdce,ale i dar poslouchání.V dnešní době neklidu a stresu,jsou babičky pro vnoučky nezastupitelné..Jen se o tom málo mluví....a Tobě by se Jituško nemohlo dostat většího ocenění,něž ta věta od vnuka...jste prostě prima dvojka...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...