Hloupá letní básnička
ilustrační foto: pixabay.com

Hloupá letní básnička

3. 8. 2018

Mít tak kupu sněhu na dvoře, klouzačku v předsíni, led v komoře.

Mít trochu vláhy z noční jinovatky, jiskřivý vzduch pro přírodní statky

a chladnou vodu v potoce pro žáby, raky, aby se tváře zchladily a nohy taky.

Je letní hic a horký vzduch, nehne se lístek, není ruch.

Mít sněhové  vločky na tváři nebo jen trochu deště, 

to vedro trvá, trvá ještě!

Začíná srpen, v polích divný puch, obchází jimi zmaru duch. 

I tráva s brouky prosí o trochu ranní rosy, o louže, z ledu krustičku, studená stébla cestou k Měsíčku.

Příroda úpí, je sucho v oboře a člověk s nanukem v ruce ve své pokoře sní o sněhu u moře.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milena Mejsnarová
Uf,verše osvezily jako ten Míša z lednice.Diky za ně....
Jana Šenbergerová
Nic hloupého na ní nevidím. Je kouzelná, a bohužel i aktuální.
Dagmar Bartušková
Lydie, krásné podání. A ten nanuk...
Ilona Erika Kolář
Kéž by básnička přivolala déšť.
Hana Švejnohová
Hana Švejnohová 4.8.2018 16:43 Milé duše poetické!!!! Už více než dva měsíce vybírám vaše verše jako podklad pro další hudebně-poetické představení v našem divadelním studiu a jsem stále znovu mile překvapena vaší tvůrčí invencí !!!!!! Bez diskuse je královnou veršů Zuzka Pivcová, její tvorba je na samostatný večer, ale tímto vás vybízím ještě k větší píli, abych měla z čeho vybírat i od ostatních veršotepců... Nejčastější téma je samozřejmě láska, ale budu velmi vděčná i za jiná, veselá a neotřelá témata, aby byl výsledek mého snažení jak se patří pestrý!!! Měl by to být po dárku ke Dni matek vánoční dárek pro všechny zúčastněné "íčkaře"!!!!! Uzávěrka je zatím v nedohlednu - mám z minulých let málo zimních a vánočních příspěvků... :-)
Blanka Macháčková
Chytrá letní básnička. Jen to suché počasí by se mělo umoudřit.
Marie Novotná
****************************
Jitka Hašková
Krásné. Kdyby to přivolalo ty deště.
Zuzana Pivcová
Je mi líto víc té přírody než sebe, ale snad si nějak poradíme. napsala jsi to moc hezky, určitě to má účinek!!
Marie Seitlová
Lidmilko je krásná a osvěžující. Nanuk nemám, ale zmrzlinu jo, jdu na ní. Ale za takovým horkem jezdíme na dovolenou, tak to musíme vydržet i doma, třeba s nanukem.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.