Poznáš toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáš toto nádraží?

10. 8. 2018

Tentokrát jsem se vypravila do zahraničí. Jedna z nejstarších písemných zmínek o osadě dorf Tzaczka pochází z roku 1565 a vzpomíná územní spor, kdy ještě nebyla ustálená hranice mezi Uherskem a Slezskem a tamním osadníkům se nelíbilo pronikání Valachů na sever.

Výstavba Košicko-bohumínské dráhy dopravně spojila toto místo s průmyslovým Slezskem i Povážím. Do provozu byla trať uvedena 8. ledna 1871. Zdejší nádraží je důležitým mezinárodním železničním uzlem.

Pokud místo poznáš, prosím, nech hádat i ostatní.

img-6278.jpg    img-6277.jpg

img-6284-1.jpg    img-6283-1.jpg   

img-6279.jpg    img-6282-1.jpg

Marně jsem hledala historii současné železniční budovy, ale pravdou je, že vůbec nic se na tom nádraží nezměnilo od dob, co jsem ho kdysi viděla poprvé - někdy před třiceti roky

img-6280.jpg        img-6281.jpg

Prostorná hala                                                     Dřevěný reliéf stropu   

img-6285-1.jpg      img-6286-2.jpg     

Možnost občerstvení                                        Svatá Katarino, ochraň železničáře!

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Vambleki
Odtajnění - Čadca
Alena Vávrová
Našla hned, i když ani náhodou neznala, a to podle jednoho dost málo čitelného nápisu...Kysucká izba :-))
Helenka Vambleki
Jiřina má pravdu, když jsem hledala nějaké info o nádraží a zadala místo do Mapy.cz - objevilo se - Máte fotku tohoto místa? Pošlete nám ji. Tak jsem poslala a teď tam je :-)
Anna Čípová
Vím, z Rožnova je toto místo vzdálené 60 km. Napovím - Kysuce.
Jana Šenbergerová
Před dvěma lety jsme si tam byli vyřídit průkazky před plánovanou cestou do Tater.
Jitka Hašková
Našla jsem ve spřátelené zemi. Pomohla mi nejstarší písemná zmínka.
Zuzana Pivcová
Opravdu nemám tušení, kraj neznám, nechám se raději překvapit. Stačí mi tahle pěkně sestavená hádanka.
Libor Farský
Nepoznám, ale líbí se mi. Na tehdejší dobu to byla průkopnická architektura.
Marie Seitlová
Znám moc dobře a nelíbí se mi.
Dagmar Bartušková
Nepoznáš. Hanbou zrudly líce, na internet nechodím, tam je o tom více.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.