Fotoreportáž: Letní rána
Foto: autorka

Fotoreportáž: Letní rána

23. 8. 2018

V sobotu 28. července jsem se probudila do mlhavého rána a rázem bylo rozhodnuto. Pojedu na Soláň a budu pozorovat proměnu krajiny při rozpouštění ranní mlhy.  První autobusový spoj jede o víkendu až v 6.20 hodin, snad to stihnu. Nestihla. Jak já si přála, aby jel autobus rychleji a nestavěl u „každé vrby“. A to jsem ještě netušila, že se vybije baterie fotoaparátu. Během tříhodinového putování jsem fotila pouze první hodinu a půl. No není to smůla?

První srpnové ráno jsem se pohybovala v okolí obce Zašová. Snažila jsem se zachytit ranní opar a nízké mraky, ale nejvíce času jsem strávila na louce. Společnost mi dělal motýl, střídavě usedal na objektiv nebo na mé rameno. Přemlouvala jsem ho k pózování, vyslyšel však pouze jednou. Toulání bylo kouzelné, jen jsem litovala, že se mi nepodařilo vyfotit modráska a babočky bílé C a kopřivovou.

Na sobotu 4. srpna budu asi dlouho vzpomínat. Na výšlapu jsem zabloudila, místo do obce Vidče jsem dorazila do obce Valašská Bystřice. Došla jsem na zastávku, ze které autobus do Rožnova nejel. Pomohl přítel na telefonu /manžel/. Vyhledal mi spoj a hlavně sdělil, kam se musím přemístit. Rčení „všechno zlé je k něčemu dobré“ se naplnilo. Poprvé jsem stála u Jubilejní kaple z roku 1933 a poznala pro mne dosud neznámý kout Beskyd.

Nejraději se toulám v přírodě sama, nikoho neomezuji a nikdo neomezuje mne. Kochám se, na každém kroku si vychutnávám krásy přírody a občas stisknu spoušť fotoaparátu. A výsledek můžete vidět ve fotogalerii, kam vás srdečně zvu.

Přeji všem krásné letní dny plné pohody a nezapomenutelných zážitků.

příroda
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Aničko, fotky máte úžasné a obdivuji vaši houževnatost, s jakou fotíte.
Anna Čípová
Lidičky, děkuji za vaše milá slova. Mám radost, že se vám Beskydy libí. Elenko, a co ti brání? Ráda tě zavedu na moje oblíbená místa. Je jich hodně, naplánuj si více dní. Paní Jitko, omlouvám se za "ostnatý drát".
Ladislav Vesecký
Fotogalerie se opravdu povedla. ?
Jitka Caklová
Aničko díky, krása vždy potěší :-)
Alena Tollarová
Taky se, Aničko, toulávám sama. Zastavím se kdy chci a kde chci, nikoho nezdržuji a oči šmejdí. A výstup z lesa na neznámém místě mi něco připomíná. Ještě že taky mám přítele na telefonu :)
Jana Šenbergerová
Vždycky když vidím takové krásné časněranní fotografie, říkám si, proč já ráno raději spím. Teď už vím! Jsou lepší fotograf/ky/ové než já. :-)
Libor Farský
Krásná náladovka.
Eva Mužíková
Aničko, co fotka, to skvost. Díky
Dagmar Bartušková
Ančí, nádhera!
Alena Vávrová
Aničko, dík za připomenutí! Na Soláň nikdy nezapomenu, bylo tam nádherně a tvoje snímky to dokazují.

Zpět na homepage Zpět na článek