Hádejte!
Foto: převzato z Čti doma.cz

Hádejte!

5. 10. 2018

Jde o přehradu nedaleko jednoho krásného města. Je zásobárnou pitné vody a částečně slouží jako ochrana před povodněmi. Patří do povodí Labe a je unikátní konstrukcí hráze. Učarovala i jednomu významnému umělci....

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
A mě Nadi V a V profláknutého / pochopila jsem , že známého /básníka pomohla se orientovat. Zrovna tak chápu, že je s malým n, jednu Hanku N už tu máme a známe ji osobně nebo z fotky.
Dana Puchalská
Mám pocit že autorka hádanky, to se svojí reakcí na Nadinu poznámku skutečně "přehnala". Mám pocit že nápověda byla tak strohá, že bylo opravdu velmi těžké hádanku vyluštit.
Eva Mužíková
Nadičko rozumím Ti. Kdybych já v dobré vůli odpověděla na otázku použitím známého výrazu, následná reakce..: " Toto vyjádření mluví za vše " by mne také urazilo. Já jsem výraz profláknutý i ve spojení se známou osobností pochopila tak, jak byl myšlený, dál jsem o vhodnosti, či nevhodnosti nepřemýšlela. Místo toho, aby měla tazatelka radost z další odpovědi na svoji otázku, otrávila Tě. Tentokrát kopu i za Tebe. Bertice
Hana Nováková
Vážená pani Špásová, za mě, pokud jde o jednu ze známých osobností naší literatury si myslím,že spojení se slovem profláknutý je zcela nevhodné. O to tu jde, ne o to, že nevím, co to slovo znamená. Zda soudíte z toho, že se k ménu komentáři nikdo další v tomto smyslu nevyjádřil a tím Vás tak ostatní pochopili, je to Vaše stanovisko.Jinak ke jménu: jde jen o technický problém, který se řeší a Vás se to netýká. Jen je zajímavé, že na to upozorňujete právě nyní, když to vůbec nesouvisí s komentářem. Ignorace mých článků je Vaší věcí, web je určen pro širokou veřejnost, rozhodně ne jen pro Vás, rovněž i tato nikam nevedoucí polemika...
Naděžda Špásová
Hano, profláknutý znamená známý. Pokud si to neumíte přeložit, to je váš problém. Ostatní pochopili, jak je to myšleno. Vaše vyjádření se mě dotklo, takže vaše další příspěvky budu ignorovat. Mimochodem, nepíše se dle Pravidel českého pravopisu příjmení velkým počátečním písmenem?
Zuzana Pivcová
Já jsem to sice neuhodla, mířila jsem úplně jinam, ale protože mi právě scházela významná osobnost, raději jsem toho nechala. Takže teď vím a děkuji za hádanku včetně informací.
Hana Nováková
Sobotní rozluštění... jde o přehradu na Vrchlici, mezi Kutnou Horou a Malešovem. Krásná, romantická příroda v okolí přehrady a údolí Vrchlice učarovaly básníkovi Emilu Frídovi natolik, že přijal umělecké jméno Jaroslav Vrchlický. Vážím si všech, kteří hledali a hledali a buď našli ,nebo se nepovedlo, tak třeba příště. Bylo to hodně těžké. Jim patří můj obdiv. Nemohu to ale říci o někom, kdo významného českého básníka Jaroslava Vrchlického spojí se slovem „profláknutý“. Toto vyjádření mluví za vše. Ale každý kope jen za sebe...
Alena Vávrová
Jj, mám to a pomohla mi ta unikátní konstrukce hráze v Povodí Labe, nic víc, nic míň...
Dana Puchalská
No hurá! Našla, ale bylo to náročný. Jo hádanka nebyla jednoduchá. To V mi pomohlo.
Jitka Hašková
Prima hádanka. Našla jsem s pomocí ostatních. - Povodí Labe a básník.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...