Kdepak stojí tato krásná vila a co skrývají její zdi?

Kdepak stojí tato krásná vila a co skrývají její zdi?

25. 10. 2018

Krásná vila, plná příběhů tehdejší smetánky. I jim se ale, přes krásný a téměř bezstarostný život, nevyhnuly kruté životní prohry, intriky, vraždy, lásky. 

Vila vás provází televizní tvorbou již nějaký čas. Zkuste napsat, kde stojí a k jaké televizní tvorbě se váže.

Poznáte?

 

 

 

foto:Ing.Jiří Novák /vyfotit bez aut není možné/

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Nováková
Děkuji všem za řešení. Jedná se o Dajbychovu vilu v Kutné Hoře, České ulici. Tvůrci ji použili, krom jiných objektů, při filmování v seriálu První republika. Dle dostupných info se nikdy netočilo uvnitř, pouze exteriéry a to hlavně na zahradě v altánku/ foto poslední – je vidět průzorem za růžemi/, dále pak točili před vstupními dveřmi a před vilou.Majitelem vily byl stavitel, architekt Dajbych Čeněk 1849-1913, který vilu postavil nejen pro svoji reprezentaci, ale hlavně pro svoji rodinu, která v potomcích zde žije a vilu udržuje dodnes. Podílel se i na obnově Vlašského dvora, chrámu sv. Barbory, postavil Spořitelnu v KH/dnes knihovna/. Vila je na krásném místě s úžasným výhledem na KH.Potud info z dostupných zdrojů. Za mě, protože to je hádanka, tak já nejdřív namáhám mozkové závity a pak uvítám možnosti dnešní vyspělé techniky, aby mi hodně nebo zcela pomohla. Tak zase někdy příště,když se zadaří...
Jitka Hašková
Tak jsem to našla. Na seriály se nedívám, pomohly mi nápovědy ostatních.
Alena Vávrová
Tak na základě toho, co již bylo prozrazeno, jsem to našla snadno. Na seriály nekoukám.
Jana Šenbergerová
Poznala jsem hned, že bývá vidět v uvedeném seriálu, ale netušila, že se nenachází v Praze. Našla jsem to ale na první pokus. Inu, filmaři to nemají lehké, když točí filmy z jiné doby.
ivana kosťunová
Seriál První republika mě zavedl do města skládajícího se ze dvou názvů , lde místní známý architekt vystavěl tuto vilu
Zuzana Pivcová
Našla jsem si to jen díky nápovědě o seriálu, na který se ovšem nedívám. Město bohužel neznám vůbec.
Dana Puchalská
Seriál poznám. Ale jde vlastně stojí ne. Na to bylo málo indicií. V seriálu je to Podolí.
ivana kosťunová
Že by seriál První republika ?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.