Vzpomínka
FOTO: autorka

Vzpomínka

23. 10. 2018

Jednou jsi se mnou byl

v království jesních vil,

nad hlavou měli jsme z větví střechu,

pod sebou koberec hebkého mechu

a vodu z lesní studánky jsi z mojí dlaně pil.

 

Tam pod zeleným kapradim

řekl jsi, ať tě pohladím,

pak jsi mě objal, můj milý,

víly kolem nás tančily

a mně se hlava zatočila tam pod zeleným kapradím.

 

Já umírala na krásu.

když jsi mne líbal do vlasů.

Ty dávno šedivé už mám,

však na to léto vzpomínám,

jak se mi hlava zatočila, když jsi mne líbal do vlasů. 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květuše Pinkasová
Věřím Marie, že budeš potěšena mým kladným obdivem, i když s několika ročním zpožděním... Neztratí se! Určitě nebyla první ani poslední a já ji někdy objevím... Bývalá kamarádka Anna mi své, jen tak zakládané, na papírku u kafíčka někdy přečte v kavárně... Mám štěstí na milé lidi kolem sebe... Děkuji a vkládej dál své myšlenky i tady...
Jitka Chodorová
I mě jsi Marie moc potěšila, jsem si jistá, že jsem něco podobného kdysi zažila.Děkuji.
Marie Bartošová
Teprve teď vidím, že místo lesních vil se mi pod kapradí vloudily víly jesní - nevíte někdo, co je to za druh?
Marie Bartošová
Děkuji všem, kladné ohlasy mne potěšily.
Jarmila Peerová
Zdravím Tě Maruško,napsala jsi to moc krásně a dojemně.Úplně jsem cítila vůni mechu a kapradí ...moc hezké
Hana Nováková
lásku bychom měli mít po celý život, povznáší nás i když už jsme v seniorském věku, s láskou druhého se lépe žije, snáží bolesti, trápení.Láska je žít jeden pro druhého. Krásně, procítěně na mě působí vaše verše, děkuji za ně...
Elena Valeriánová
Něha v poezii mě vždy dojímá, tak je to i při tvé Vzpomínce.
Jana Šenbergerová
Krásná vzpomínka, krásné verše.
Marie Doušová
Lásku vnímáme v každém věku. Moc hezké vzpomínky. Dík.
Zuzana Pivcová
Člověk si pamatuje hodně, i to hezké, i to bolestivé. Vzpomínky na lásku patří k obojímu. Ale začátky byly většinou krásné a poetické, jako v Tvé básni. Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.