Odkud  vás uchvátí nádherný pohled na  zemi českou, domov můj?
foto: Ing. Jiří Novák

Odkud vás uchvátí nádherný pohled na zemi českou, domov můj?

23. 2. 2019

V tomto případě to bude zcela jistě z jedné krásné rozhledny (Je to ta výraznější stavba, ta vlevo nahoře je vysílač). Rozhledna již několik let stojí na zalesněném kopci a vypadá z dáli tak trochu jako hříbeček. Po kopci nese i své jméno. Je kamenná a není tak stará. Její výška je 30 m, na vrchol vede více jak 100 schodů. Kopec s rozhlednou se tyčí nedaleko jednoho krásného města a výhled z ní na naši krásnou, českou zemi je velmi úchvatný a to v kteroukoli  roční dobu. Uhádnete?
Další den po zveřejnění odtajním, tak prosím nechte hádat i ostatní a neprozrazujte hned.

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Nováková
Soňo, i já mám ráda rozhledny, i když dostat se na vrchol je pro mě vždy nadlidský úkol vzhledem k mému onemocnění. Ale snažím se to dát, potom jsem odměněna těmi nádhernými pohledy na moji zem a to stojí za tu námahu. Třeba se podaří hádat příště...
Soňa Prachfeldová
Tak jsem přišla s křížkem po funuse. Rozhledny miluju.
Dana Puchalská
Konečně jsem zjistila jak to je. Ano je to rozhledna Kaňk na kopci Kaňk. Ale byla to fuška. P. S. Původně jsem si myslela že je to Klucanina. Jsou si dost podobné.
Dana Kolářová
Snad již mohu jmenovat. Myslím, že je to výhled na Kutnou Horu.
Hana Nováková
Tak nastal večer a já ještě přidám trochu návodného infa. Město je zapsáno na seznamu UNESCO.
Zuzana Pivcová
Opravdu nevím, někde u Orlických hor?
Dana Puchalská
Mně to mrzí ale ta na té Moravě vypadá úplně stejně. Polepším se a budu hledat dál. Díky za info.
Hana Nováková
Dano, vážím si vaší snahy, ale Morava to není. Je u historického královského města v Čechách. Dám důraz, že není stará a doufám, že vás posunu kousek dál.
Dana Puchalská
Dámy není to v Čechách, ale na Moravě. Víc už ani muk. Ano, k vyluštění fotohádanky jen 1 fotografie a málo informací opravdu nestačí.
Dana Puchalská
Jani byla to přímo detektivní práce. Ale stálo to za tu námahu. :-) :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...