Slíbila jsem moři
Ilustrační foto: pixabay.com

Slíbila jsem moři

30. 11. 2018

Slíbila jsem moři,

že se k němu vrátím,

že ty vůně přístavů

ráda za něj splatím.

 

Slíbila jsem moři,

že se někdy vrátím,

našla jsem vzkaz z oblázků,

ať si cestu zkrátím.

 

Zpívalo mii moře

píseň bílé bárky,

nelze zapomenout

na modravé dálky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Jitko, zázraky se dějí.
Jitka Chodorová
Děkuji všem za milé komentáře, také je mi Chorvatsko blízké, už z mnoha důvodů, ale návraty se mi nedaří už celých 7let, a já jsem dala ten slib, který možná už nesplním, a já jsem zvyklá své sliby plnit, jenže okolnosti jdou zatím proti mě, a to mě dost mrzí, jsem ráda, že většina z vás pochopila, o čem v básničce píši. Děkuji.
Jarmila Nedvídková
V 1969 jsem s kamarádkou procestovala stopem Jugoslávii od Italských hranic až po Albánii a zpět domů. V Dubrovníku se nám tak moc líbilo, že jsme do moře hodily drobné peníze s přáním, ještě se tam někdy vrátit. Splnilo se mi to skoro po čtyřiceti letech. Moře miluji, ať je to v jakékoli zemi. Přeji Ať se vám plní i vaše návraty.
Jitka Caklová
Jitko, sliby se mají plnit. Tak já Ti z celého srdce přeji, aby i Tobě se to povedlo.
Marie Doušová
Hezké vzpomínání..*******
Zuzana Pivcová
Vím, že už před pár lety ses tu přiznala, jak toužíš znovu po moři. Něco jiného je vlastní slib a něco jiného různé okolnosti. Ale jak píše Jana, ve vzpomínkách jsi u moře často a možná tu blízkost prožíváš víc než mnozí, kteří se tam jedou hlavně vykoupat a opálit.
Alena Vávrová
Jitu, tak ohledně lásky a obdivu k moři a touze jej znovu spatřit, jsme dvě ;-) . Moc krásně jsi to vyjádřila verši. Věřím, že si ten slib splníš.
Hana Nováková
i když se říká: slibem nezarmoutíš, ale z veršů je naprosto jasné, že ve Vašem případě se slib splní, tak hodbě štěstí...
Jana Šenbergerová
Jitko, já ti moc přeji, ať se ti podaří tvůj slib dodržet. Ve vzpomínkách se k němu vracíš často a ve verších moc hezky.
Dana Puchalská
Moc hezký slib.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...