... GDPR
Foto: archiv autorky

... GDPR

3. 12. 2018

Sešli jsme se s kamarádem po nějaké době na vínku, a jak se tak semele všechno možné, tak jsem se docela zasmála i dožrala nad historkou, kterou mi vyprávěl. 

Pořídili si s manželkou nový vůz (už ani nevím, jak se to auto jmenovalo, ale byla to škodovka v automatu), a tak se vydali za kamarádkou na prodloužený víkend, na Moravu. Protože nikdy nebyli v Kroměříži, tak se rozhodli, že se tam zastaví, prohlídnou si „Květnou zahradu“ i „zahradu zámeckou“  a město jako takové. Obě zahrady jsou unikátní a opravdu stojí za projití (jezdím tam často, mám tam kamarádku takže je znám). A tak se stalo, že na parkovišťátku před „Květnou zahradou“ si sedli na lavičku, vyndali svačinu a v klidu se jali konzumovat, jak jinak -  výletové řízečky. On svoji „torničku“ se všema dokladama i peněženkou a služebním mobilem  pověsil na opěradlo lavičky a jistě už je vám všem jasné, jak to dopadlo. Ano, odjeli, aniž by si všimli, že jim něco schází. No, stane se, jenže tohle je pražský městský strážník a těch dokladů kromě občanky a řidičáku tam bylo jasně mnohem víc. Na to, že „torničku“ nemá, přišel až u kamarádky – dvě hodiny cesty od Kroměříže. Takže zavolal z manželčina mobilu na 156 a vysvětlil, o co jde. Strážníci mu slíbili, že se poptají, jestli ji někdo neodevzdal, a že mu do patnácti minut dají vědět. Bylo to pro něj nejhorších patnáct minut v životě, kdy chodil po zahradě jako lev v kleci, hulil jednu cigaretu od druhé a představoval si, jak v pondělí bez zbrojního pasu asi nafasuje zbraň, nebo jestli ho vůbec mezi sebe pustí, když nemá odznak  :-)  atd..

Po patnácti minutách mu zavolali zpátky, že má štěstí, že „torničku“ nálezce odnesl na stanici a má ji tam k dispozici. To, že se ta zpráva roznesla až daleko za Kroměřížské hradby, nebudu ani uvádět, znáte chlapy, a každej Moravák má v Praze nějakou sestřenici nebo bratrance (natož policajti)…

A teď se dostanu k meritu věci. Můj kamarád chtěl vědět, kdo na strážnici jeho tašku odevzdal, že by mu rád osobně poděkoval a něčím ho podaroval, byl štěstím bez sebe  (dámě kytici, muži lahvinku :-) ) . Ale to mu strážníci sdělit nemohli, protože to nedovolí GDPR – což, jak víte, je ochrana osobních údajů nařízená EU. A to jsem se tedy parádně naštvala, protože kdybych já něco našla a odevzdala to na strážnici, tak bych s radostí uvítala osobní poděkování a nějaké GDPR by mi mohlo být ukradené.

Takže jsem na rozpacích, jestli, až něco najdu, to odevzdám, nebo ne a může za to EU a její GDPR ... ( fuj ) !

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(4.8 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Monika Proboštová
Ty si moje šikovná spisovatelka
Libor Farský
Tak konečně vím proč mi nikdo nepoděkoval za poctivě odevzdané peníze, které si někdo zapomněl vytáhnout z bankomatu České spořitelny. Dosud jsem se domníval, že to bylo kvůli úřednicím spořitelny, které byly naštvané, že jim přidělávám práci.
Dana Puchalská
GPDR je zážitek. Kterou hlavu to napadlo, tu bych ráda poznala.
Jaroslava Jánošíková
Jana Š. přesná formulace
Jaroslava Jánošíková
no jo, rodiče ve škole musí podepsat souhlas s fotografováním dětí, a že vás na ulici sledují všude kamery bez vašeho souhlasu, to je jim putna.
Naděžda Špásová
Za něco ty vysoké platy v EU brát musí, tak vymýšlí nemyslitelné. Prostě ptákoviny, absolutně nemají ponětí, co to v praxi dělá za problémy.
Margita Melegova
Dnes uz jsem ve veku kdy neobjizdim vsechny sve zname a velice rada jsem se podivala do mistnich zpravodaju kolik let se doziva ten nebo onen byvaly soused, od doby GDPR se nic nedovim ani kdo z nich uz neni a to si dovolil hodne umrit a nedat souhlas ke zverejneni, je to k placi.
Alena Vávrová
Jano Š., tys na to kápla - stručně, jasně, výstižně. Palcuji!
Jana Šenbergerová
Kdykoliv tu úžasnou zkratku vidím, napadá mě jen Go D PR.
Věra Ježková
To je pakárna!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.