Pražské mosty
FOTO: autorka

Pražské mosty

1. 12. 2018

Naše staré pražské mosty,

jak dlouho jste oprav prosty?

Kdopak se jich dneska zhostí,

když lid zdejší prská zlostí?

 

Hádají se znalé hlavy,

z čeho se most lépe staví:

z betonu, či z ocele,

mosty praskaj´ vesele.

 

Laik, ten nemá ani zdání;

metro všechno nezachrání,

ač čtyřikrát břehy pojí

dost častými souprav spoji.

 

Tramvaje se zvolna vlečou,

cestujícím nervy tečou.

Pořád lepší ale, praví,

než se zřítit do Vltavy.

 

Něco zvládnou přívozy,

dokud jim mráz nehrozí.

Nejlíp bude vzít to pěšky,

či použít koloběžky.

 

Foto: Libeňský most

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květuše Pinkasová
Aktuální báseň, Věruško! O takové Praze stále čtu. Je hezká a aktuální. Je vidět, že hodně vnímáš.
Věra Ježková
Děkuji znovu. :-) Jsem tím dost zasažena. Přes Libeňák aspoň přejedu, ale přes Hlávkův most do centra tramvaje nepojedou několik let. A nový Trojský téměř nepotřebuju.
Jana Šenbergerová
:-)))
Eva Mužíková
Věrko, tak to je opravdu skvělá básnička, přečetla jsem si jí hned dvakrát.. super
Věra Ježková
Děkuju moc. A to jsem původně myslela, že z toho nic nebude. Najednou mě napadlo: mosty – prosty, ale co dál? Na tu melodii bych nepřišla. Přitom vím, že psát text na melodii je mnohem jednodušší než bez ní. Dřív jsem psala nejvíc na svou oblíbenou Ódu na radost. Že bych někde zpívala či někoho ke zpěvu vyzývala, opravdu nehrozí. Ale je to hezký nápad. :-) Zuzko, Hano, nerozumím, jak to myslíte s tou reklamou.
Dana Puchalská
A co kdyby jsme to my všichni společně zazpívali právě 13.12. na setkání ? A ten kdo nemá (jako já) vlohy ke zpěvu, ten by mohl jen lehce podupávat do rytmu.
Elena Valeriánová
Věrko, pošli to dál po větru ven ... do nějakých novin. Je to rytmické a má to (aktuální) šťávu!!!
Jitka Hašková
Věro, vynikající básnička. Gratuluji. Bylo by prima si ji zazpívat jak navrhuje Ivana.
Jitka Hašková
Věro, vynikající básnička. Gratuluji. Bylo by prima si ji zazpívat jak navrhuje Ivana.
ivana kosťunová
opr. Věrko - - dám tu píseň do videí

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%