Jak si před Vánocemi zařídit dokonale ploché bříško
Foto: pixabay.com

Jak si před Vánocemi zařídit dokonale ploché bříško

4. 12. 2018

Žen, které se můžou pyšnit dokonale plochým břichem, není mnoho. Mnohem víc je těch, které trápí povolené břišní svaly a faldíky v pase. Přitom mít bříško jako modelka není vůbec těžké. Víme, jak na to…

Blíží se firemní večírek či setkání se spolužáky po letech a vy byste si ráda oblékla ty atraktivní přiléhavé šatičky, které vám vždycky tak slušely? Jenže běda, vaše bříško se nějak vyklenulo a rozhodně to není blížící se očekávanou šťastnou událostí. Dětí už máte dost, ale i kvůli nekončící péči o ně, pracovnímu vytížení a, přiznejme si, i určité dávce lenosti, jste trochu rezignovala na pravidelný pohyb. A tělo vám to teď vrátilo – povolenými břišními svaly a faldíky kolem pasu.

„Pokud hledáte rychlé řešení a potřebujete během pár dní vytvořit dojem štíhlého břicha, abyste se vešla do úzkých šatů, možná vám pomůže některá ze „zázračných“ diet, kterých je spousta. Ale bude to jen krátkodobé řešení. Chcete-li mít ploché anebo ještě lépe dokonale vyrýsované břicho už napořád, dosáhnete toho jedině dlouhodobou kombinací komplexního pohybu a správného stravování. Bylo by totiž chybou zaměřit se pouze na břicho. Pokud budete posilovat jen břišní svaly, požadovaný efekt se nedostaví,“ upozorňuje cvičitelka Jana Havrdová. Je třeba si vybrat takové pohybové aktivity, které budou tělo zatěžovat komplexně.

Pokud tedy třeba pravidelně běháte, zaměřte se při cvičení na horní polovinu těla. Jestliže rádi a často plavete, posilujete horní část těla. Pro vás tedy budou vhodné cviky na posílení nohou.

A pozor – podle Jany Havrdové ani výmluvy typu „od přírody nemám žádný pas“ prý neobstojí. Když si žena geneticky bez pasu vytvaruje hýždě a nohy, hned má lepší poměr mezi pasem a boky. Krásná postava je totiž ta pružná, s vyváženými proporcemi a samozřejmě bez zbytečných tukových zásob.

Chutnalo vám? Nepřidávejte si!
A jak by mělo vypadat ideální stravování, toužíme-li po plochém bříšku a štíhlé postavě? „Osvědčilo se mi jíst všechno, ale s mírou. A zásadně si nepřidávám porci navíc, i když mi jídlo moc chutná. Každé jídlo doplňuji velkou porcí zeleniny nebo ovoce. Zásada je dopřávat si sacharidy spíš ráno a v poledne. Proto chybuje ten, kdo večeří těstoviny, rizoto nebo knedlíky. Navečer už bychom měli dát přednost jen kvalitním bílkovinám a zároveň konzumaci jídla co nejvíce omezit. A pozor na alkohol, to jsou velmi zrádné skryté kalorie…“ upozorňuje Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness, která je přesvědčená, že práce na plochém a pevném bříšku je na dlouho, respektive na pořád, zvláště pokud máte tendenci nabírat tuk do břicha. A přidává ještě jeden dobrý trik, které využívají i superštíhlé herečky, a tím je stahovací spodní prádlo. Do úzkých šatů prý bez něj nevleze…

Znáte tajemství core?
Za to, že neběháme po čtyřech jako kočky, ale stojíme a chodíme vzpřímeně, vděčíme tzv. core – hlubokému stabilizačnímu systému páteře, který se ukrývá pod povrchovými svaly v oblasti zad a břicha. Core je ale třeba posilovat. Pokud ho zanedbáváme, přestávají pracovat drobnější svaly a výsledkem jsou bolavá záda nebo povolené břicho. Následující cviky, pokud se provádějí pravidelně, fungují jakou poukázka na ploché bříško:

1. Prkno
2. Horolezec
3. Rybí ocas
4. Poloviční most
5. Mrtvola

cvičení sport
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek