Andílci z korálků
Foto: autorka

Andílci z korálků

9. 12. 2018

Chceš si taky vyrobit andílka? Jeden trvá asi deset minut času.

Co budeš na jednoho potřebovat?

img-9443-1.jpg   img-9444.jpg

Tenký měděný drát 0,03cm-  asi 40cm - podle velikosti korálků - u nás ho prodávají v balení 10m

10 korálků asi velikost 0,5cm

30 korálků asi velikost 0,2cm

1 korálek asi 0,8cm

a 1 kg trpělivosti.

Na drátek navleču sedm korálkůimg-9424.jpg a vyrovnám na střed

 

img-9425.jpg jedním koncem drátku protáhnu tři korálky a řádně utáhnu

 

navléknu dva korálky  img-9427-2.jpga druhým koncem je znova protáhnu

 

img-9428-1.jpg utáhnu a navleču poslední korálek

 

img-9429-1.jpg

pořádně utáhnu a spojené drátky dvakrát zatočím, tím korálky "zabrzdím"

img-9430-1.jpg

na každý drát navléknu asi 15 nejmenších korálkůimg-9432-1.jpg

křidélka zatočím a utáhnu a navléknu velký korálek

img-9433-2.jpg

každý drát protáhnu velkým korálkem ještě jednou odspodimg-9434-1.jpg

pořádně utáhnu a spojené drátky nahoře točím kolem sebe do výšky asi 3cm

img-9435-1.jpg   a protáhnu velkým korálkem dolů

 

   img-9437.jpg

 

přes tužku vytvaruju očkoimg-9438.jpg a dvakrát ho zatočím

nechám u krčku 4-5 cm drátků, zbytek odstřihnu  a konce několikrát zatočím pod hlavičkou do ztracena

img-9439-1.jpg

při obtáčení krčku dej pozor, aby se netočila celá hlavička, drátky, které ji drží, by se mohly ulomit

 

a je hotovo img-9441.jpg

 

 

 

výtvarné umění
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Roztomilé, pro mne neproveditelné. :-)
Helenka Vambleki
Ještě dodám, že korálkování jsem zkoušela už před lety, tyto andílky jsem se pod vedením naší Hanky naučila vyrábět v našem seniorklubu, jen jsem je trošku zjednodušila a nedělám je s ručičkami.
Alena Vávrová
Moc hezké, šikulko! Jednou jsem se pokusila takto vyrobit bez návodu vánoční ozdobičku. Zůstalo u pokusu a 1 ušmodrchaného kusu. Ale když najdu chvilenku, tak to s popisem jako pro bl... zkusím. Díky! ♥
Alena Tollarová
To korálkování se mi líbí, ale připadám si strašně nešikovná. Proto obdivuju všechny, co to dokážou.
Eva Mužíková
Hezké.
Jitka Hašková
Hezcí andílci. Mám jednu kamarádku, která takto z korálků vyrábí kde co. Andílky, žabičky, hvězdičky a mnoho různých vánočních ozdob.
Dana Puchalská
Ano,to je dobrá vzpomínka. Já zase ty provázky škrobila a nechtěj vědět,jak jsem byla upatlaná. To by Tě pobavilo. :-)
Helenka Vambleki
Zuzko, Dano a další, co si myslíte, že si drátem vypíchnete oko :-) Tady pracuješ jen s drátem 40 cm. To jsem se kdysi chtěla naučit odrátkovat vajíčko - drát 150cm - zamotala jsem se do něj a málem se uškrtila :-)
Naděžda Špásová
Helo, jsi šikula, asi bych to zvládla, ale já spíš štrikuju. Jsou moc hezcí. :-)
Vladislava Dejmková
Děkuji za inspiraci. Moje ruce stále hledají něco, co by vyráběly. Čepic jsem letos uháčkovala už pět, je čas změnit činnost.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.