Manželská etuda

Manželská etuda

16. 12. 2018

Aneb, učím se za pochodu, jak brát život s humorem.............

Manžel se odvrátí od počítače a praví:

„Tak tady čtu, a představ si, že až umřu, dostaneš po mně ke svému důchodu 2 941 korun.“

Mám tedy na výběr ze dvou možností. Buď začnu pragmaticky přemýšlet, až ta doba přijde, co si za ty peníze každý měsíc koupím, a nebo začnu na veselejší notu. Samozřejmě jsem si vybrala druhou variantu a pravím:

„Vzhledem ke skutečnosti, že jsi mi před sedmnácti lety slíbil, že tu káru spolu potáhneme 30let, jinak se za tebe neprovdám, tak se žádné umírání konat nebude.

Manžel oponuje: "To bylo z mladistvé nerozvážnosti, atd, atd ..........."

Pokračuji: "Ještě máme 13 let před sebou, tak se smekej. A navíc, když připočítám každoroční valorizace důchodů, tak můj důchod se zvýší, tvůj důchod se zvýší a tím pádem i konečná částka po tobě s mým důchodem bude taková, že začnu juchat a to se dědci pomějou....... a možná se najde i nějaký mladší koník.....".

Po této úvaze manžel trochu znejistí, proto můj monolog končím větou:

„Ale naštval bys mě, kdyby sis po splnění slibu našel jinou babu, se mnou se rozvedl, s ní se oženil a ona pak jen slízla smetanu. No to bys mě tedy ale opravdu naštval.“

Na to manžel se spokojeným úsměvem a se slovy, „No, to taky není špatný nápad“, opět vrací svůj pohled na monitor a hledá další špeky………..  

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 25 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Puchalská
No toto, kdo by to do Radka řekl. :-) :-) :-) Pobavila jsem se, znám to sama. My se doma taky tak podobně škádlíme. :-)
Elena Valeriánová
Přiznám se, že jsem to četla ještě před zveřejněním. Jitko, vydrž! Těch pár let uteče jako voda a kdyby přece jen, můžeš tu druhou chodit strašit za živa i za studena. Já to tak plánuji. Zdravím vás oba a přeji ještě hodně veselých manželských historek. ***
Jana Šenbergerová
Úplně jsem si vás při tom dovedla představit. Tento způsob humoru je mi blízký. A vy dva také. Tímto zdravíme oba. ♥♥
Alena Vávrová
Jj, sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo!! ;-))
Marcela Broumová
Humor je skvělý tmel vztahu, díky za etudu.
Eva Mužíková
Tak i já vidím Radka u PC v obýváku a reagující Jitku v kuchyni. Tento druh " humoru " mám ráda. Jitko, dík že jsi se s námi o manželskou etudu podělila.
Naděžda Špásová
Vidím Radka před PC, dobrá polemika, sliby jsou od toho, aby se dodržovaly. :-)
ivana kosťunová
Tenhle přístup k životu je mi blízký, proto tleskám a hvězdičkuju.
Zuzana Pivcová
I když od Tebe vaši předmanželskou "dohodu" už znám, přesto mě Tvá etuda pobavila a samozřejmě i potěšila. Škoda, že jsem neměla nějakou vaši fotku. Nešlo by to dodatečně?

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.