Do Vídně
ilustrační foto: pixabay.com

Do Vídně

13. 1. 2019

Kdyby nebylo mi bídně

zajel bych si do své Vídně

do své milované Vídně

kdyby nebylo mi bídně

 

Nehledėl bych na korunu

zajel bych i do Schönbrunnu

na Kahlenberg i k Dresdnerstrasse

vrátil se do centra zase

 

Prošel bych se u Dunaje

kde si vlnka s vlnou hraje

zašel bych i k Stephansdomu

než bych se zpět vrátil domů

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdeněk Horenský
Do Vídně jezdím moc rád a vždy alespoň tak dvakrát v roce. Jen tak. Projdu se po známých místech, zajedu do oblíbených čtvrtí. S babičkou jsem tam v šedesátých letech jezdíval na prázdniny, měla tam bratra a sestru. Po roce 1989 jsem tam jezdíval jako vedoucí zájezdů, kamarád tam měl českou emigrantskou hospodu "1. brněnská osvěžovna U Beneša jak u maminky" na rohu Grangasse 1. Mám moc rád to město. Mám tam oblíbenou restauraci Dresdnerhof, Schweizerhaus v Prateru, kavárnu a cukrárnu s jednou z nejlepších zmrzlin na Reumannplatz Eissalon Tichy ve čtvrti Favoriten atd. Všem doporučuji.
Jana Šenbergerová
Byla jsem tam jednou na vánočních trzích a několikrát jen projížděla. Chápu, že byste se tam rád podíval. Já také.
Jitka Hašková
Bezvadné. Mohl by se uspořádat dvoudenní výlet íčka do Vídně s přenocováním v Mikulově nebo v Břeclavi. Byla jsem tam jednou v roce 1991 a jeli jsme tenkrát na noc asi do Břeclavi. Byla jsem v Prátru na tom obrovském kole.
Dana Puchalská
Vidíš Ivano, to mi došlo až teď. Vídeň je krásná. Babička z manželovy strany tam v mládí pracovala. A manžel tam jezdil pracovat taky.
Zuzana Pivcová
Kdybych to měla tak blízko jako od Vás, jezdila bych často. I nabízené ceny ČD vypadají velmi lákavě. Ale za den bych to nestihla. Ve Vídni jsem byla dvakrát hned po listopadu, i u některých objektů, které ve své básni jmenujete, ale je to tak dávno. Byla jsem velmi okouzlena. Vím ale, že mě nenadchnul Prater.
ivana kosťunová
To jste se dnes s Danou tématicky hezky sešli.
Dana Puchalská
Ich auch.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.