Hádanka - vajíčka
autorka

Hádanka - vajíčka

9. 1. 2019

Moje poslední hádanka o barevných kuličkách asi byla dost těžká, řada z vás to vzdala bez většího přemýšlení. Tak přicházím s jinou, třeba vám bude nakupování vajíček bližší...

Farmář prodává na trhu vajíčka. Přijde k němu první kupec a ten si koupí polovinu vajíček a k tomu půlku vajíčka. Druhý kupec si koupí půlku zbytku a půlku vajíčka. Třetí kupec si koupí půlku zbývajícího zbytku a půlku vajíčka. Nezbylo ani jedno!

Kolik vajíček měl farmář na začátku? Respektive kolik vajíček si koupil každý ze tří kupujících? Pozor, vajíčka se nedají půlit!

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Ano, mně to také tak vyšlo, ale nechtěla jsem hned v úvodu ten počet napsat.
Věra Lišková
7 vajíček , když nic nezbylo.
Eliška Murasová
Mně
Vladislava Dejmková
Dnešek tj. středu nechám na luštění, jak to má být prozradím ve čtvrtek dopoledne.
Eliška Murasová
Mě vyšlo, že farmář měl 7 vajíček
ivana kosťunová
Á tak jsem nebyla první. Ale postup máme stejný.
ivana kosťunová
No tak střelím jako první. O matematickou rovnici jsem se nepokoušela, začala jsem od nejnižší hodnoty a vyšlo mi celých 22 vajíček. Ale asi tam bude nějaký zádrhel, na který mé schopnosti nestačí.
Zuzana Pivcová
Vyšlo mi to tak, že skutečně nic nezbylo. Hned zkraje mě napadlo to, jaká to musí být čísla. Pak už jsem to dělala pokusně a od konce do začátku. Možná ale, že jsem to spočítala špatně, protože ten počet se mi na prodávajícího farmáře zdá nějaký nízký. :-D

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.