Hádanka - vajíčka
autorka

Hádanka - vajíčka

9. 1. 2019

Moje poslední hádanka o barevných kuličkách asi byla dost těžká, řada z vás to vzdala bez většího přemýšlení. Tak přicházím s jinou, třeba vám bude nakupování vajíček bližší...

Farmář prodává na trhu vajíčka. Přijde k němu první kupec a ten si koupí polovinu vajíček a k tomu půlku vajíčka. Druhý kupec si koupí půlku zbytku a půlku vajíčka. Třetí kupec si koupí půlku zbývajícího zbytku a půlku vajíčka. Nezbylo ani jedno!

Kolik vajíček měl farmář na začátku? Respektive kolik vajíček si koupil každý ze tří kupujících? Pozor, vajíčka se nedají půlit!

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Naše Anička (12 roků ) bez počítání řekla - 0 - protože jedině z nuly když počítám polovinu, vyjde nula.
ivana kosťunová
Manželovi vyšlo 9
Dana Puchalská
Těším se na odtajnění . Nechce se mi počítat.
Jitka Hašková
Já jsem realista.
Dana Kolářová
Jsem zvědavá na čtvrtek.
Zuzana Pivcová
Ono se půlí jen početně, ne opravdu, že by se krájelo.
Marcela Broumová
Tohle se mi zdá těžší než barevné kuličky. Zamzrla jsem na půlkách vajec, nedá se půlit, přesto koupili...jsem zvědavá na zítřek. Baví mě vaše hádanky, díky :)
Zuzana Pivcová
No, to jde právě o počet, musí to být vždy liché číslo, aby děleno dvěma vyšlo vždy na ..., 5 (třeba 4, 5), takže se k němu číselně přidá 0, 5 vejce a bude jich pak 5 a ty si zákazník koupí. :-D
Jitka Hašková
Považuji to za nesmysl, jedině pokud jsou všechna vejce uvařená na tvrdo. Jak chcete půlit syrové vejce?
Jana Šenbergerová
Z matematického hlediska asi opravdu těch sedm, ale chtěla bych vidět farmáře, který jde na trh se sedmi vajíčky. :-) Farmáře se dvěma si ovšem dovedu představit.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.