Recept na pochoutkové špagety
Ilustrační foto: pixabay.com

Recept na pochoutkové špagety

11. 1. 2019

Zasílám recept na zapečené těstoviny. Použijeme špagety a vše, co do nich dáme, pak vytvoří níže uvedenou pochoutku.


Pochoutkové špagety:
Uvaříme balíček špaget v mírně osolené vodě s 1 kostkou bujónu. Špagety scedíme a okapané promícháme ve větší míse s 1 nakrájenou červenou paprikou, uvařenou a nakrájenou brokolicí (půl až jedna růžice - podle chuti), a nakrájenou šunkou, také dle chuti (možno použít také dietní párky, které do zlatova na kolečka opečeme). Špagety přendáme do pekáče, který jsme vymastili olejem. Poklademe hojně plátky rajčat a dáme do trouby zapékat. Před dopečením zalijeme smetanou se třemi rozšlehanými vejci (můžeme použít i smetanu ke šlehání), povrch posypeme strouhaným tvrdým sýrem a pokapeme kečupem. Vrátíme do trouby a dopečeme.

Je to vynikající jídlo jak teplé, tak i studené.

 

 

Soutěž pro nováčky II.
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslava Handlová
Dobrá inspirace. Já jsem měla dnes něco podobného, jen místo papriky a brokolice jsem to obměnila špenátem - taky dobrý!
Eva Mužíková
Alenko, vyzkoušeno se všemi ingrediencemi, včetně brokolice. Dokonce jsem postup nafotila. JE TO PODLE MNE TAKOVÉ SPÍŠ DIETNÍ JÍDLO, ALE DOBRÉ. DNES JSEM SI JEJ OHŘÁLA, bylo ještě chutnější...
Danka Rotyková
Jak jsem si opožděně přečetla, vůbec to není ošizené jídlo. To by mi určitě chutnalo ☺.
Dana Kolářová
Šunkofleky ze špaget, zajímavá výměna.
Marie Metelková
Takže jsou to modifikované, o zeleninu obohacené staré dobré šunkofleky. Vždy jsem je milovala.
ivana kosťunová
Těším se na další recepty :))
Zuzana Pivcová
Každý nový měl možnost se představit čímkoliv. Z tohoto příspěvku vyplývá, že paní Alenka ráda vaří, takže díky za příspěvek, vyzkoušíme.
Hana Nováková
Ať to patří kam patří, to neřešte, hlavní je, že to vypadá dobře a jistě to bude i chutné. Mám špagety ráda a vítám další inspiraci. Děkuji....
Ladislav Vesecký
Mňam, brzy udělám.
Eva Mužíková
Mňam, nemám zrovna doma brokolici, ale cuketu. Ono to asi vyjde na stejno??

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.