I ode mne jedna úloha s kuličkami
Ilustrační foto: pixabay.com

I ode mne jedna úloha s kuličkami

18. 1. 2019

Také občas ráda luštím různé početní nebo logické úlohy. Proto bych sem i já chtěla přispět několika podobnými. Tato bude určitě snadná.

Máte 9 velikostí i barvou stejných kuliček, jedna z nich má ale o trochu větší hmotnost než ostatní. K jejímu nalezení máte pouze rovnoramenné váhy bez závaží.

Najděte odlišnou kuličku vážením. Máte k tomu 2 pokusy.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5.1 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Moc pěkné, slohové úlohy mi teda fakt nešly. Držím palce luštitelům. :-)
ivana kosťunová
Jana to vyluštila perfektně - není co dodat . Ale budu se těšit na další.
Marcela Pivcová
Paní Jana napsala odpověď, ke které už není co dodat. Jen to, že se někdy příště poohlédnu po nějaké těžší úloze.
Helena Dohnalová
Ano Jana Kollinová na to kápla.
Eliška Murasová
Řekla bych, že Jana K. to napsala přesně.
Zuzana Pivcová
Já to vím díky tomu, že to Marcela psala, nevím, jestli bych na to tentokrát přišla, i když je to údajně snadné. Se mnou je to různé. Někdy vyluštím těžké sudoku, jindy zápasím se snadným. :-D
Jana Kollinová
Doplním pouze, že stejně tak bych dala po jedné z kuliček z misky, která klesla při prvním vážení.
Jana Kollinová
Dala bych na každou misku tři kuličky. Pokud bude vyváženo tak tu těžší mám v trojici kuliček v ruce. Pokud ne, dám na každou misku po jedné kuličce z ruky. Váhy v rovnováze = tu těžkou mám v ruce. Jedna z misek klesla=na ní je těžší kulička.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%