Pověz mi, proč

Pověz mi, proč

6. 10. 2012

Proč začnou zpívat ptáci,
proč ze tmy vzejde den,
proč člověk rozum ztrácí, 
když už byl poučen.

Proč dnes se rozpršelo,
proč z ohně stoupá dým,
proč cítím tvoje tělo,
když noc s ním nesdílím.

Proč osud karty míchá,
proč hraje každý sám,
proč trní tolik píchá,
když květy netrhám.

Proč mnohé se nám zdálo,
proč cestu neznáme,
proč lásky je jen málo,
když ji tak hledáme.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Proč se mi tvé verše líbí? Možná je v níïch, co mi chybí.
Jiří Libánský
Recenzi tady. Ostatní osobně. :-)
Nina Šachová
Líbí se mi.
Zuzana Pivcová
Ty jsi, Jitulko, dnes ve formě a máš pravdu. A od Tebe, Korzáre, jsem přesně očekávala literární recenzi a stalo se. Fajn!!
Jiří Libánský
To je moc hezké. Úžasná melancholická hloubka pocitů. Zpracované do dokonalého verše. Každé sousloví tam patří svým významem, žádná "vata". Povedené.
Jitka Chodorová
Protože holka milá, nuda by to byla, kdyby trní nepíchalo, divné by se ti to zdálo, kdyby jsme ty cesty znaly lásku bychom nehledaly cestu by k nám našla sama, takhle je to aspoň drama. Proto osud míchá karty, proto líbáme se na rty, prostě se nám zachtělo, i když včera pršelo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...