Já píšu ti
Ilustrační foto: pixabay.com

Já píšu ti

5. 2. 2019

Já píšu ti,
že dál mi trochu
scházíš,
jak dítěti,
co denně
doprovázíš,
že hledám klid,
a ty mě dráždíš
slovem,
jak prázdný byt
v mém žití
staronovém.

Zas píšu ti,
že žádný únik
není,
a v paměti
dny nejsou
k utopení,
že touha má
zná mnohem víc
než chvíli
a oba dva
jsme vlastně
nezradili.

Sny bez hranic
a přání, která
zbyla,
chci ti jen říct,
že jsem se
nezměnila,
znám kouzlo rán
a večer
v rouše ticha,
láska, co mám,
tu dál tvým
dechem dýchá.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Zuzko, připomněla jsi mi jednu moji dávnou básničku. Svému oblíbenému učiteli ruštiny na fakultě jsem napsala rusky: „Monolog v tělefonnoj budke“. Začínalo to: „Ja vam zvoňu…“ . Bylo to na dopis Taťány Oněginovi: „Ja vam pišu …“ :-)
Jarmila Nedvídková
Kde není bolest, není úleva, kde není smutek není radost,kde není láska ... Láska je ve všem a všude, jen my lidé ji neustále hledáme, a pak Vy Zuzanko píšete tak nádherné básně, i když tu Lásku máte ve svém srdci, duši.
Hana Nováková
Tak Zuzko, oprava: Zuzko, tak nějak se stesk a touha pořád ve Vás bolestně potkávají, ale to je život. Tak jako když někdy do prosluněného dne zasáhne bouřka a zase pak je hezký den. Ten den a ne jeden přeji i já Vám...
Hana Nováková
Zuzko, tak nějak se stesk a touha pořád ve Vás bolestně potkávají, ale je to život. T kak jako když někdy do prosluněného dne zasáhne bouřka a zase pak je hezký den. Ten den a jeden přeji i já Vám..
Jitka Hašková
Moc smutné, krásné, ale až drásavé.
Marie Doušová
Moc smutné,ale kouzelně a krásně vyjádřené básní. Zuzko ,umíte,jste úžasná.Dík!
Dana Puchalská
Krásné verše do nového dne. Děkuji Zuzano.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.