Založení Semínkovny
Ilustrační foto: pixabay.com

Založení Semínkovny

2. 2. 2019

Sázejte, sklízejte, sdílejte....svobodně, ekologicky a ekonomicky - to je myšlenka Semínkovny. Celkově je v ČR otevřeno více než 80 Semínkoven. Tak jako se v knihovně půjčují knihy, Semínkovna nabízí osivo do Vaší zahrádky. Tak jako se do knihovny knihy po přečtení vracejí, tak i při sklizni vaší zeleniny nebo kytiček myslete na sdílení sklizených  semínek v Semínkovně.           

Semínkovny můžete najít v knihovnách, cukrárnách, informační centra.Branišovská knihovna otevřela Semínkovnu 28.01.2019 a doufám, že se nám bude dařit. 

Plakat-otevreni.jpg          

zahrada
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Faldynová
Do semínkovny v Třeboni jsme s kamarádkou přispěly už loni, nápad se mi moc líbí.
Danka Rotyková
Nápad je to určitě dobrý.
Anna Csanádiová
Děkuji za komentáře, zatím se pomalu rozjíždíme.
Dana Kolářová
A knihovny dobré místo.
Jana Kollinová
Skvělý nápad. Je mnoho náruživých pěstitelů všeho možného, kteří semínkovnu využijí.
Dana Kolářová
Zajímavý nápad.
Hana Rypáčková
Dobrý počin, to by šlo i v pobočce naší knihovny..
Dana Puchalská
Já si koupila semínka u firmy, co se holedbala jakou že má vynikající kvalitu. Na nettu je pořád. Osobně vyzvedla, zasadila dle návodu a vylezlo mi co? Veliké nic. Jen jakési podivné chomáče. Tak jsem se zklamala, že příště jsem je koupila v zahradnictví ve Spomyšli a na Veleslavíně. Bylo to jako nebe a dudy.
Zuzana Pivcová
To je určitě lepší, než když se posílaly objednávky nějakým vyhlášeným cizím zahradníkům, už nevím to jméno. Známí z jižních Čech s tím měli zkušenosti různé, zásilka byla někdy kvalitní, jindy nějaká zaschlá. Škoda, že se mě to netýká.
Eva Mužíková
U nás vím o třech semínkovnách. Do jedné jsem dala v loňském roce ty velké hrachy, byly hned pryč, další zájem jsem nedokázala pokrýt..

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.