Čtvrtá pětka Do stovky
Foto: autorka

Čtvrtá pětka Do stovky

3. 2. 2019

Předpověď na víkend hrozila ledovými větry, proto jsme výlet k Antošovické lávce naplánovali na pátek. V noci zas pěkně přituhlo, ale od deseti se má teplota šplhat nad bod mrazu až k příjemným zimním +5°C. Trenér už mne v půl osmé honí, ať se chystám. Zjišťuji, že se na ty výlety těší víc než já. Ale řeklo se až v deset a basta!
Navlečená a připravená zdolat další pětku.

img-9942-1.jpg

Začínáme zastávkou v garáži, kterou chce Dimko zkontrolovat.

img-9943-1.jpg     img-9945-1.jpg

Vše v pořádku, ulicí Trnkovou pokračujeme v místní části Pudlov.  Není to pojmenování od pejsků, ale od pudlování, což je úprava železa. Lokalita většinou s osmahlými je dnes známá hlavně tím, že zde několik bytů pronajímá Charita za dost přísných podmínek, a proto se zde život trochu zklidnil. Možná i tím, že zde jeden problémový dům šel k zemi.

img-9946-1.jpg

V Pudlovské škole ubylo "tmavých" žáčků, proto první patro patří soukromé Montessori škole Pianeta.

img-9947-1.jpg

Za městem přibývají zasněžená místa. Zatímco se zdržuji focením, trenér mizí po zelené

 img-9993.jpg       img-9951-1.jpg

Cíl Antošovická lávka zdolán. Informační tabule i s mapkou.

img-9956-1.jpg

Předjíždějí nás kola. Přes lávku vede cyklostezka spolufinancovaná z fondů Evropské unie a teprve teď mne napadá, že sem jdu poprvé pěšky, jinak jsme tady vždy taky jen na kole.

  

img-9965.jpg    img-9969.jpg

Přecházíme Odru a dostáváme se k zamrzlému rybníku Mžíkovec.
Že je opravdu zamrzlý, dokumentují tito bruslaři

img-9973.jpg    img-9968.jpg

Míříme zpět k řece. Začalo vykukovat slunce a zrcadlí se v ní. Na řece to žije!

img-9981.jpg   img-9980-1.jpg

Dostáváme se ke Švédskému kříži. Byl postaven nad mohylou se švédskými vojáky, kteří zde padli za třicetileté války v roce 1626. Dimi vtipkuje, že toto jsou ještě přilby těch švédských vojáků

img-0006-5.jpg   img-0004-7.jpg

Celou cestu zpět nás provází slunce. Je sice zubaté, moc nehřeje, ale je s ním hned veseleji.
Vracíme se ulicí Na chalupách. Zastavíme se u našeho známého a za zmínku stojí ta zelená vila vzadu, v ní bydlí náš starosta a senátor.

img-0011-6.jpg

Poslední zastavení je u Pinkasů. Ale Květinku jsme nezastihli, je ještě na rehabilitaci a Pepa prý si zrovna ohřívá oběd. Tak nebudeme zdržovat a popřejeme dobrou chuť.

img-0016-4.jpg

Domů se dostaneme přes Rafinerský lesík, to hnědé je taková dětská věž.

img-0017-4.jpg

Míjíme naši seniorskou klubovnu mezi panelákovými "malometrážkami". Vchod je ale z druhé strany od silnice.

img-0018-4.jpg

Ještě posledních pár minut a jsme doma. Dnes se mi výlet poprvé líbil. Nejsem tak utahaná a hlavně to počasí nám vyšlo!

Soutěž Do stovky
Hodnocení:
(5.1 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Karel Boháček
Jak vidím ten ocelový příhradový most tak si vzpomenu na české mosty, jen u nás na Chomutovsku dáme do oprav mostů a mostků 200 000 000 Kč.
Soňa Prachfeldová
Helenko, jo jo to nejde, jen se válet u moře :-). Tohle Ti také sluší !
Jarmila Komberec Jakubcová
Tak at Vám to s Dimkem dobře šlape
Helenka Vambleki
Elo, vedle řeky jsou kačeny a vedle kříže šnečí ulity :-)
Elena Valeriánová
Bezva, šlapeme, šlapeme a je to fajn. Čtu si na tabletu a tak mám fotky moc malé. Zajímalo by mě, co je na fotce č. 14. Děkuji.
Zuzana Pivcová
Helenko, vidím, že jste to dobře zvládli, že vám počasí ještě přálo. Fotky i vyprávění máš moc pěkné.
Danka Rotyková
Jen tiše závidím, bravo!
Alena Tollarová
Helenko, držím palce, ať Ti pětky přibývají.
Jitka Hašková
Bezva Helo. Také by se mi hodil někdo, kdo by mě tahal ven. Sama se moc nepřinutím.
Dana Kolářová
Super.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...