Dyť jsme spolu ani nebyli ty trubko. Rozchody přes esemesky frčí
Foto: pixabay.com

Dyť jsme spolu ani nebyli ty trubko. Rozchody přes esemesky frčí

6. 2. 2019

Rozejít se s někým bylo vždycky velmi složité. Mladá generace to ale vzala hopem, řeší to nejčastěji pomocí esemesek. A to zaujalo herečku Ester Geislerovou a návrhářku Josefinu Bakošovou. Vzkazy posbíraly a vydávají je knížně. Jak se tedy mladí rozcházejí?

Víš, já bych už na tebe zapomněl ale zbyl mi po tobě ten opar. /
Bud si na sebe zvykneme ted a nebo nikdy !!!!!!! Vyber si! /
Já Ti nelžu, ta pravda se vyvíjí. /
Dyt jsme spolu ani nebyli ty trubko /
Nerozumím tvým pocitům bez smajlíků. /
Nechejme to teďka vyhnít a pak se uvidí :D /
Jsou určité věci, přes které vlak nejede a ani přes tebe. /
Já nevím proč mě už nechceš, já jsem krásnej chlap, mě chce každá! /
Víš, hodně holek udělalo tu chybu, že mi daly šanci. Ty jsi první holka co udělá chybu, že mi tu šanci nedá.

Omluvte chyby, tohle jsou totiž reálné SMS, kterým někdo někomu dal "kopačky", anebo se je snažil zvrátit. Přes telefon, facebook nebo whatsup. Sesbírali je Ester Geislerová a Josefina Bakošová, které před časem zveřejnily několik mrazivých a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim lidé začali posílat své rozchodové věty. Netrvalo dlouho a vznikla kniha Terapie sdílením, jež zaznamenala tak velký úspěch, že její pokračovaní bylo jen otázkou času. Proto nyní vychází druhý díl:: Terapie sdílením vol. 2: Valentýnská edice!

„Příspěvky nám chodí v řádu desítek denně. My je ukládáme, třídíme a vybíráme ty, které reprezentující unikátní vztahové okamžiky," říkají autorky.
Tentokrát nejen o trpkém rozcházení, ale také o vztazích jako takových – někdy úsměvných a někdy až krutě smutných.
K smskám, chatům a mailům s rozchodovými větami přibyly i záznamy běžné vztahové komunikace, dialogy, monology, oslovení, vtípky, škádlení a zvolání. Romantické, bizarní, absurdní, poetické, humorné a úmorné, ubohé i srabácké. 

seznámení vztahy a sex
Hodnocení:
(4.9 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Kočandrlová
Řekněme,že je to úpadek...znak doby,která téměř zavrhla těšení se na něco/na někoho,něžnost,naivitu,čekání,očekávání...Nějak se musí všechno dělat rychle,mít vše hned, místo lásky jen zamilování a odmilování,žádná trpělivost, erotiku nahradilo porno,naprosto nevzrušivé a spíš odpuzující.Kdekdo se nechává potetovat a myslí si,jak je originální a jedinečný - a přitom se jen zařadil do stáda. Za mého mládí jsme si telefonovali,ale jen důležité věci,ty milostné jsme si psali v dopisech.Mám dodnes schované některé.I rozchod se dělal většinou slušně, z očí do očí,málokdy dopisem,a nepamatuji se,že bych se s někým rozešla telefonicky...Ano, dnes jiná doba a jiné mravy.Ale jsou lepší než ty ,co bývaly kdysi???
Dana Puchalská
Ano jsou to vskutku vztahové šachy jak píše Zuzana. Nevím, ale přijde mi to už trochu přes "čáru". Ovšem někdy mi to přijde jako podivná hra pro okolí a divné pozérství.
Zuzana Pivcová
Když tu čtu ty výroky, tak přemýšlím, jestli to je občas jen určitá póza, nebo jestli dnes už opravdu neexistuje nějaký citový vztah, jen sexuální vztah. Před nějakým časem jsem vyslechla v autobuse hovor dvou mladých, kteří spolu asi takhle nějak chodili, ale probírali, kdo z nich předtím s kým a jak, stylem: No, já chodila s X, to tys ještě chodil s Y. A chodila tys s Z? No, chodila, ale on pak začal chodit s Ž. No, s tou jsem chodil taky, ale tys chodila s Q......Takže, bez přehánění, ty šachy se dotýkaly tak poloviny třídy. A těm dvěma to navzájem vůbec nevadilo.

Zpět na homepage Zpět na článek

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl:  Jak si nainstalovat a používat aplikaci Záchranka

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

21%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

12%

SPD

9%

ČSSD

8%

KSČM

6%

Trikolora

8%

Jiná strana či hnutí

7%

Ještě nevím

7%

K volbám vůbec nepůjdu

8%