Tatranský ladový dóm 2018/2019
FOTO: Marek Hajkovský, www.regiontatry.sk

Tatranský ladový dóm 2018/2019

21. 2. 2019

Uběhl rok  a mě opět zlákala nádhera ve Vysokých Tatrách na Hrebienku, a to Tatranský ladový dóm. Chtěla jsem, aby tu krásu vidělo více lidí, a tak jsem jela s našimi seniory a přidala se již potřetí Danka Onderková.

V Popradu nás přivítalo nádherné počasí, azurová obloha bez mráčku a slunečno. Tak krásné počasí jsem tam již dlouho nezažila. Celé Tatry jsem měla, již v Popradu při čekání na električku, jako na dlani. Ve Smokovci bylo 9°C a na Hrebienku 3°C a spoustu sněhu.

Tatranský ladový dóm byl letos na téma - Basilika Sv. Petra v Římě a Berniniho kolonáda. Opět se tohoto krásného díla zhostil Adam Bakoš s týmem slovenských, českých a španělských sochařů. A i letos bylo do ledových kvádrů zapracované barevné sklo od skláře slovensko- řeckého původu Achillease Sdoukose. Vzniklo tak užasné dílo, které jezdí obdivovat lidé i ze zahraničí.

Zážitek z díla umocňují i koncerty, které se tu konají. 

Na stavbu se letos spotřebovalo 1800 ledových kvádrů a bylo to 225 tun ledu. Tým pracoval 360 hodin.

Pár fotek jsme s Dankou nafotily, tak se s námi podělte o krásný zážitek.

Úvodní foto mám z www.regiontatry.sk a zde se můžete také kouknout na krátká videa. 

cestování
Hodnocení:
(4.9 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květuše Pinkasová
Našla jsem teprve dnes a říkám , hezky zpracované, prostě nádhera! Určitě škoda nevidět. Tak mi to líčili i seniorky z Bohumína
Danka Rotyková
Nádherné fotky, díky za pěkné povídání.
Marie Ženatová
Díky za nádherné fotečky...
Eva Jančaříková
Opravdu krása, už se hlásím na příští rok !
Marie Seitlová
Děkuji všem za reakce na můj článek. V Tatrách je krásně v každé roční době. Jezdím tam již mnoho let a doufám, že ještě jezdit budu. Klidně se můžete příští rok přidat. Letos v létě se mnou pár ičkařů jede na dovolenou. ičkařů
Olga Štolbová
Holky, Majko a Danko, byla jsem tam , na chvilku, s vámi, dík za to. Moc bych to chtěla vidět, ale v zimě se tam už asi nevydám. ♥ *****
Marcela Broumová
Krása křehká a nesmírná. Díky za podělení se.
Anna Potůčková
Krásný výlet a moc hezké fotky!
Soňa Prachfeldová
Nádherné počasí ,to je tedy krása nesmírná Majko,také bych to chtěla vidět.
Alena Tollarová
Ledové sochy jsem nikdy neviděla a musí to být krása. Bohužel pomíjivá. Počasí jste si tedy uměly naplánovat!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.