Stále se ptám?
Foto: autorka

Stále se ptám?

20. 2. 2019

Polož si otázku,

co ještě chci od života?

 

Lásku, štěstí, zdraví

a nebo víru v člověka.

 

Každý den stejný zdá se

a nic se neděje,

ráno se probudím

a večer,

šup do postele.

 

Přemýšlet každý den,

co přinesl mi dnešek,

a zase bez radosti,

chce se mi jenom brečet.

 

Možná, že počasí

je trochu proměnlivé,

ale mé žití

je trochu nudné, líné.

 

Jen samé neštěstí

se kolem válí,

příroda potěší,

a moje přání,

být dlouho zdravý.

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Co mne ještě čeká? A jak mohu svůj život ovlivnit?
Soňa Prachfeldová
Moc hezké, - Díky za každé nové ráno - a čekat, že se nám zrovna dnes něco příjemného stane. I tu melancholii potřebujeme, abychom si uvědomili, že přeze všechno trápení, je na tom světě hezky.
Danka Rotyková
Já jsem si ještě tuhle otázku nepoložila. Ale přání mám určitě, jako mnoho z nás - žít "v pohodě", být ještě někomu potřebná a úměrně tomu i zdravá.
Jana Šenbergerová
Dnes už se neptám, jen žiji, žiji, žiji, dokud to jde. Tak ať nás to ještě dlouho baví a slouží nám všechny smysly a také trochu zdraví.
Anna Potůčková
Krásné veršování, a nejen že bych chtěla ještě něco od života, např. zdraví, cestovat po naší krásné vlasti, ale ráda bych také ještě byla užitečná a něco ze sebe také pro ostatní vydala.
Marie Seitlová
Moc hezké verše a otázku si určitě klade každý z nás. Já si vždy říkám, kéž by mi to ještě dlouho chodilo a myslelo. Líbí se mi úvodní fotka.
Zuzana Pivcová
Myslím, že čím je člověk starší, tím lépe dokáže oddělit věci podstatné od těch tzv. "plev". Podstatnými nemám na mysli nějaké převratné plány a zážitky. Ale každodenní krásy života, který ještě máme. Takže vlastně nestavím otázku Co ještě chci od života, nýbrž, Čím ještě můžu k svému životu přispět. Díky za hezké verše.
Dana Puchalská
Krásné verše.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

14%