Předjarní rýmovačka
Foto: autorka

Předjarní rýmovačka

1. 3. 2019

Ta dvě roční období,
ta nás ještě pozlobí.
Jedno v chladu libuje si
druhé zkřehlé údy tře si.

O sluníčko jedno prosí,
druhé brousí ranní kosy.
V zahradách zní písně kosí.

Ani já už nemám stání,
slyším vrabčí čiřikání.
V příkopech už tráva raší,
světlo po ránu nám hlásí,

že se Jaro kvapem blíží.
Zima na to zlostně shlíží,
Jaru to však neublíží.

Už si někde češe vlasy,
ještě chvíli na čas dá si.
Na potoce kachní páry
čekají na jeho dary.

Také lidé už se těší
na teplo a túry pěší.
Zima už je nepotěší.

V dálce slyším motokáry,
nad lesem se vznáší páry.
To sníh teplem k nebi mizí,
svou „úrodu“ Zima sklízí.

Semínka, co v zemi se skrývají,
svou chutí povyrůst se netají.
I srdce ledová snad roztají.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Jani, moc hezká básnička. Skoro bych se na jaro taky začala těšit. Ale na mě je všechno to pučení, rašení, kvetení a slunce moc agresivní. Mám radši poklidný podzim. :-)
Jana Šenbergerová
Děkuji všem, kteří se se mnou těší na jaro. I kdyby se nedostavilo tak brzy, jak bychom si přáli, nic jiného než ono teď není na řadě. Leda by ho předběhlo léto, ale to by nebylo ono. To ať raději pěkně počká, až přijde jeho čas. Pro Libuši - Ty vaše verše se mi líbí a bylo by škoda, aby zanikly mezi komentáři. Sepište je na svém profilu a dejte ke zveřejnění. Potěšíte jimi více lidí.
Květa Chobotová
Janinko,z Vašich veršíků čiší velká láska k přírodě, moc se Vám to povedlo...srdečně zdraví květa
Libuše Šubrtová
JARO Už zase rostou plevely, trávy se v zeleni tetelí. Kolaři, bruslaři, surfaři naháněj´ kilometry a odhazují teplé svetry. Čápi se brodí, už přiletěli a všude bzučí pilné včely. Kukačky zase kukají, po cizích hnízdech pátrají. Šeříky, hlohy, azalky barvami hýří - i skalky. Až ještě lípy zavoní, jaru pomalu odzvoní. Léto se přiblíží pomaličku a budem chodit jenom v tričku.
Alena Vávrová
Pěkně jsi to vystihla, Janičko. Taky jsem na to jaro celá natěšená ♥.
Jitka Hašková
Krásné. Už aby to jaro bylo.
Hana Nováková
Jak i jarní básní člověk pookřeje a k tomu to astronomické jaro, které začalo, hned je člověku lépe
Zuzana Pivcová
Jana začíná rýmovačkou, a protože ona je blízko přírodě, tak se nemýlí. Určitě je už jaro na dosah. :-D
Alena Tollarová
To, jak se spolu perou, je tento týden vidět víc než dobře. Jeden den zimák, druhý den jarník nebo rovnou tričko; počkejme si, jak to dopadne :)
Eliška Murasová
Jano, radostné, milé a potěšující.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...