Jak jsem učila děti naši hymnu
FOTO: autorka

Jak jsem učila děti naši hymnu

5. 3. 2019

Večer jsme si vždycky na chatě s vnoučaty povídali v posteli a taky si zpívali a učili se nové písničky. Jednou jsem pojala nápad, že by se měly děti naučit naši hymnu, když jde ta nejstarší už do školy. Protože jsou to opičky šikovné a muzikálně nadané, zvládly to okamžitě.

Pro ilustraci dodávám, že chatu máme na kopci nad vesnicí a zvuk se tam nese nádherně do všech stran – ve vesnici tak zřejmě mohou slyšet kolikrát i to, co si nahoře povídáme.

Děti na závěr večera nádherně čtyřhlasně a procítěně zazpívaly naši hymnu (co na tom, že byla chvílemi šišlavá), popadly své plyšáky a usnuly. Dodatečně jsem litovala, že jsem si to nenahrála. Teprve pak jsem si všimla, že jsme měli celou dobu otevřené okno.

Druhý den mi sousedka-srandistka povídá ráno přes plot: „Ty, hele, cos to tam zas s těma mrňousama večer vyváděla? My sedíme v obýváku a díváme se na televizi a najednou od vás hymna! Museli jsme se všichni postavit do pozoru a táta běžel hledat nějakou štangli, abysme mohli vyvěsit prapor! Tak tohle nám už příště nedělej, jo!“

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Hošková
Pozn. k mému zpěvu: dřív mi to celkem šlo, teď nějak ztrácím hlas a už jen krákorám
Libor Farský
Bezva, tleskám :-)
Soňa Prachfeldová
Milé povídání, také jsem zpívala dětem, občas nejmenšímu vnoučkovi a zkusím i hymnu, to mě ještě nenapadlo :-)
Hana Rypáčková
To mě nikdy nenapadlo, békala jsem s vnoučaty často, ale hymnu ? Možná při sportovním přenosu s výhrou našich....
Marcela Broumová
Škoda, že není zachován záznam zpěvu. Fotku copatých princezen jsem si už několikrát otevřelapro dobrou náladu.
Eva Mužíková
Milé vyprávění a ty " copaté " slečny jsou povedené.
Věra Ježková
Prima. Hezká fotka. Zpívat neumím.
Dana Puchalská
Moc hezký příběh. Děkuju.
Naděžda Špásová
Hezky se to četlo, zpívám jen, když jsem sama, nebo pod vlivem, to se přestanu stydět.:-)
Elena Valeriánová
To je přímo záslužná činnost! To já bych je mohla naučit jedině tu hymnu odvyprávět. Zpívat neumím.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.